2024-04-24 @ 03:10 EEST
СпортЧелси спечели много важна победа с 2:1 срещу Арсенал в лондонското дерби от 23-ия кръг на Премиър лигa

Така селекцията на Рафаел Бенитес сложи край на негативната серия от три поредни мача без победа на "Стамфорд Бридж", записвайки първи домакински успех за 2013-а година. "Сините" изиграха много силно първо полувреме, в което взеха аванс от два гола след попадение на Хуан Мата (6') и точно изпълнена дузпа от Франк Лампард (16'). Арсенал не успя да се противопостави по никакъв начин до почивката, но през второто полувреме "артилеристите" заиграха по-силно. Тио Уолкот намали в 58-ата минута, а в края гостите наложиха сериозен натиск, но така и не успяха да стигнат до изравняването.
Две промени бе направил в своя състав временният мениджър на Челси Рафаел Бенитес - Бранислав Иванович започна в центъра на отбраната вместо Давид Луиш. Фернандо Торес пък бе предпочетен на върха на атаката пред представящия се страхотно Демба Ба. Възстановеният от контузия Джон Тери отново остана на резервната скамейка.
Арсенал излезе в същия състав, който победи през седмицата Суонзи. Лукас Подолски и Алекс Окслейд-Чембърлейн бяха извън групата заради вирус.

Домакините започнаха много активно при тежките атмосферни условия в Лондон. Първата чиста голова ситуация в мача обаче бе създадена от гостите. Тио Уолкот изведе по прекрасен начин Оливие Жиру, но ударът на французина мина встрани от вратата. Веднага след това - в 6-ата минута, дойде и гола за Челси. Сесар Аспиликуета даде страхотен пас от дълбочина, Мата овладя добре, след което стреля точно по диагонала - 1:0. "Артилеристите" обаче имаха основателни претенции, че в началото на головата атака Рамиреш извърши нарушение срещу Кокелен. Двубоят продължи със същото бясно темпо - в 9-ата минута Петер Чех спаси страхотен удар от дистанция на Касорла, а секунди след това Шчесни пък изби шут на Азар, дошъл след много добър пробив на белгиеца. В 15-ата минута обаче стражът на "артилеристите" сгреши, след като спъна Рамиреш в наказателното поле. Франк Лампард реализира отсъдената дузпа, което означаваше 2:0 за Челси в 16-ата минута на това дерби.
Арсенал започна доста по-добре втората част и в 58-ата минута Тио Уолкот намали, след като бе изведен по перфектен начин от Санти Касорла. Английският национал завърши брилянтно - 2:1.
Фернандо Торес пък провали поне две много добри бързи атаки на Челси. В 83-ата минута и Демба Ба, който се появи в игра малко преди това, изпусна стопроцентова възможност, след като успя да се измъкне от засадата, преодоля излезлия необмислено Шчесни, и стреля към опразнената врата, но Вермален бе пласиран перфектно и блокира топката пред самата голлиния. В добавеното време със страхотна намеса блесна и Гари Кейхил, който изчисти непосредствено пред Уолкот. В заключителните секунди и Жиру не бе точен с глава.
Челси остава на трето място във временното класиране с 45 точки, докато Арсенал е шести с актив от 34 т. - колкото имат Ливърпул и Уест Бромич.

СТАТИСТИКА ТУК!!!
РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!!!
КЛАСИРАНЕ В ПРЕМИЪР ЛИЙГ ТУК!!!

Челси взе дербито с Арсенал и зарадва "Стамфорд Бридж" с първа победа за годината | 0 брой коментари | Регистрация