2024-04-19 @ 00:05 EEST
“Левски” със загуба в първия мач за годината
Спорт "Левски" започна годината със загуба. "Сините" отстъпиха с 0:2 на втородивизионния швейцарски Аарау в първа контрола от предсезонната подготовка. И двете попадения за Аарау реализира нападателят Данте Адриан Сенгер след центрирания в наказателното поле на “Левски”. И четирите нови попълнения дебютираха със синята фланелка, Пламен Димов и Милен Василев бяха титуляри, а вратарят Михаил Иванов и Стефан Велев се появиха през второто полувреме.

Илиан Илиев заложи на два различни състава за двете полувремена. Защитното каре през първата част - Дъстли Мулдер, Йордан Милиев, Пламен Димов, Нуно Пинто обаче показа липса на синхрон, от което по най-добрия начин се възползва Сенгер, който вкара и двата гола. Той се разписа с глава след корнер в 16-ата минута, а малко по-късно, след ново центриране, удвои резултата.

През първото полувреме играчите на “Левски” имаха възможност да намалят пасива си, но вратарят на Аарау Майл изби опасен удар от фаул на Милен Василев. Отново той парира и силен изстрел на Мулдер секунди преди почивката.

През втората част “Левски” бе значително по-активен и търсеше всяка възможност да вкара гол.

На няколко пъти Прохазка и Гаджев опитаха късмета си с далечни удари, но топката не намери очертанията на вратата. Отлична възможност имаше и пред Радослав Цонев, но оставен непокрит в наказателното поле, той стреля твърде слабо и не затрудни стража на съперника. Най-чистото положение за “сините” се откри пред Владимир Гаджев. Той бе изведен очи в очи с вратаря на Аарау, но пусна топката покрай вратата. Защитникът Димитър Везалов също опита късмета си с удар с глава след центриране от корнер, но не уцели вратата.

Участие в мача не взе ветеранът Станислав Ангелов, който се контузи на загрявката и бе заменен в състава от юношата Мики Орачев. Кристовао Рамос също е контузен и се възстановява по индивидуална програма. Следващата контрола на "Левски" е на 30 януари срещу чешкия Виктория Пилзен.

ДВУБОЯТ ПО МИНУТИ
1 - Начало на мача
15 - Кала се откъсва сам срещу вратаря на "Левски", в последния момент Мулдер с шпагат успява да му избие топката.
16 - topka.jpg ГООЛ за Аарау. Сенгер е оставен непокрит в наказателното поле, засича с глава центриране от корнер и праща топката във вратата на Пламен Илиев.
23 - topka.jpg ГООЛ за Аарау, аржентинецът Сенгер вкарва втория си гол вкарва втори гол с глава, след центриране на Йонита
25 - Милен Василев стреля опасно от фаул, но Майл избива
32 - Бази де Карвальо е намерен в наказателното поле, но се засуети и защитник блокира удара му. Топката излиза в корнер
44 - Мулдер опитва опасен удар от въздуха, но Майл лови
45 - Край на първото полувреме
----------------------------------------------------------------------------
46 - Начало на втората част
Треньорът на "Левски" Илиан Илиев пусна изцяло нов състав за втората част.
48 - Прохазка опитва удар от разстояние, но стреля много неточно
50 - Контраатака на Аарау приключи с точен удар на Кала, но Михаил Иванов спаси.
60 - Шулц прави тактическо нарушение в центъра на терена и проваля атака на "Левски", получава жълт картон
75 - Жоао Силва влиза в пререкание със защитник на Аарау, полчава жълт картон
76 - Радослав Цонев се озова на отлична позиция, но стреля слабо в ръцете на вратаря
77 - Гадже пропусна най-чистото положение в мача. Той бе изведен от Пламен Илиев срещу вратаря на Аарау, но пусна топката покрай вратата