2024-04-20 @ 22:05 EEST
ВАНЯ СТАМБОЛОВА БЯГА ПРЕД ПЪЛНА ЗАЛА В ДОБРИЧ, ИЗВЕДЕ ЩАФЕТАТА СИ ДО ЗЛАТО
СпортМедалистката от световни и европейски първенства по лека атлетика Ваня Стамболова, която е и Спортист №2 на България за 2006 г., направи първи старт за сезона в зала "Добротица" Добрич. Това стана в щафетата 4 по 400 при жените на държавното първенство, в която Ваня изведе отбора на Георги Димитров СК Костенец до златните медали.

В квартета бяха още Таня Димитрова, Марина Петкова – Ваклина и Теодора Коларова, а времето, което те дадоха бе 3:47.31 мин. Бягането на Ваня Стамболова предизвика огромен интерес в Добрич, като часове преди старта й зала "Добротица" се пръскаше по шевовете си.
Другата ни националка от големи първенства Венелина Венева – Матеева спечели титлата на скок височина, като преодоля 189 см. Така тя победи другата ни финалистка от европейското първенство през лятото Мирела Демирева, завършила със 186 см. Миналата зима двете завършиха на същите позиции в държавното първенство в Добрич.

ВАНЯ СТАМБОЛОВА БЯГА ПРЕД ПЪЛНА ЗАЛА В ДОБРИЧ, ИЗВЕДЕ ЩАФЕТАТА СИ ДО ЗЛАТО | 0 брой коментари | Регистрация