2024-04-20 @ 06:29 EEST
Марек спечели битката за "Б" група
СпортМарек победи с 1:0 като домакин Пирин (Благоевград) и задържа първото място в класирането на югозападната “В” група. С успеха дупничани събраха 41 точки, като дръпнаха с 9 т. пред благоевградчани, които въпреки огромния си бюджет и сериозните амбиции за завръщане в професионалния футбол остават на четвърто място.

Двата отбора се впуснаха в истинска битка от първата минута, като мачът изобилстваше с единоборства. През първото полувреме обаче и давата тима не успяха да стигнат до гол. Най-чистото положение бе в полза на домакините, но в 40-ата минута централният нападател Иван Янчев удари греда.

През втората част картината на терена не се промени. В 74-ата минута бившият играч на “Левски” и Берое Тодор Христов проби по лявото крило центрира и Иван Янчев откри резултата.

Гостите от Пирин се опитаха да се пренесат в половината на дупничани, но териториалният им натиск не даде резултат. При бърза контраатака в добавеното време Иво Райков фаулира откъсващия се Спас Спасов и бе изгонен с директен червен картон, с което всички надежди на Пирин да се доберат до точка рухнаха.

В класирането Марек продължава да е водач на 2 точки пред Витоша (Бистрица) и 7 пред Сливнишки герой.