2024-04-20 @ 07:17 EEST
Футбол: Левски победи Литекс с 1:0 в турнира за Купата на България
НовиниСофия. Левски победи Литекс с 1:0 в първи мач от четвъртфиналите на турнира за Купата на България по футбол, предаде репортер на Агенция „Фокус”. Мачът се игра пред празни трибуни на стадион „Георги Аспарухов” заради наказание на Левски.

Гари Родригес в 22-ата минута с удар по земя от границата на наказателното поле вкара единственият гол в мача.
През второто полувреме отборът на Литекс бе по-активният, като най-чистото положение за гостите в мача бе на Исмаил Иса. В 70-ата минута негов опасен удар бе спасен от вратаря на Левски Пламен Илиев.
В третата минута на добавеното време на мача Литекс стигна до гол чрез Бодуров. Главният съдия Ахмед Ахмед първоначално отмени гола, след това го призна. Последва нова промяна на решението му, като попадението отново бе отменено.
Официален дебют за Левски направи словенският футболист Рене Михелич. Той започна в титулярния състав на Левски и игра до 55-ата минута.
Христина КОЛЕВА

Футбол: Левски победи Литекс с 1:0 в турнира за Купата на България | 0 брой коментари | Регистрация