2024-04-20 @ 07:38 EEST
ЛЕВСКИ СЕ ИЗЛОЖИ СРЕЩУ МОНТАНА
Спорт

Левски пропусна да стопи разликата с лидера Лудогорец, след като не успя да бие у дома Монтана. „Сините" завършиха 0:0 с възпитаниците на Стойчо Стоев. Така левскарите не се възползваха от възможността да се изравнят по точки с шампионите, които направиха 1:1 с Пирин (Гоце Делчев).

Играчите на Левски се скъсаха да пропускат, а гостите стояха добре на „Герена". Официален дебют с екипа на „сините" направи Михаил Иванов. Стражът обаче нямаше много работа. Новият старши треньор на Монтана Стойчо Стоев пък записа повече от успешен дебют.

Срещата започна по-добре за Левски. В 3-ата минута Рамос шутира по диагонала, но ударът бе блокиран от Иван Михов. Осем минути по-късно треньорът на гостите Стойчо Стоев бе принуден да извърши смяна, след като Влади Златинов се контузи и на негово място влезе Чепилов. В 25-ата минута се стигна до нов пропуск на Левски, след като Гаджев центрира от корнер, Силва засече и стреля покрай вратата. Десет минути по-късно Монтана получи право да изпълни пряк свободен удар, след като Пинто фаулира Чепилов на границата на наказателното поле. Иван Михов би фаула, но над вратата. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

През втората част събитията на терена не се промениха. Левски атакуваше, а Монтана се пазеше прибрано. В 55-ата минута Силва намери отлично на голлинията Велев, който обаче не успя да засече добре. 16 минути преди края се стигна до два поредни пропуска за Левски. Първо Родригес подаде към Силва, който обаче стреля на сантиметри от вратата на Монтана. Минута по-късно крилото отново изсипа топката в наказателното поле, където Йовов не я отигра добре, опропастявайки поредната атака на „сините".

Положенията пред вратата на гостите продължиха да се редят едно след друго, но „сините" играчи не успяваха да намерят правилния път. Така Левски остана на втората позиция в класирането - на две точки от лидера Лудогорец. Монтана продължава да е на дъното на подреждането с 13 точки.

13. Локо (Сф)  18        3          7          8          13:22    16

14. Миньор      18        4          3          11        12:29    15

15. Етър          18        4          2          12        13:36    14

16. Монтана     18        3          4          11        17:27    13