2024-04-24 @ 14:48 EEST
Италия и Бразилия извъртяха 2:2
СпортИталия и Бразилия завършиха 2:2 в приятелски мач, игран в швейцарското градче Каруж, близо до Женева. Двубоят започна с предпазлива игра и от двата отбора, като в началото опасните положения липсваха.

В 7-ата минута Балотели притесни Жулио Сезар с коварен удар, но вратарят изби в корнер. Оскар в 12-ата минута опита да изненада Буфон, но шутът му прелетя близо до гредата. В 33-ата минута Бонучи изби неспокосано с глава, топката попадна в непокрития Фред, който с неспасяем шут я прати в близкия ъгъл на Буфон – 0:1. Бразилците овладяха инициативата и положенията пред вратата на Скуадра адзура се заредиха едно след друго. В 43-ата минута падна и втори гол в мрежата зад Буфон. Неймар проби до наказателното поле и пусна фантастичен пас към Оскар. Звездата на Челси хладнокръвно простреля вратата пред безпомощния поглед на Буфон – 0:2!

След почивката италианският отбор излезе сякаш преобразен на терена. Момчетата на Чезаре Прандели овладяха средата на терена и с бързи атаки поставиха на няколко пъти бразилската защита в тежки ситуации. Логично паднаха и головете. В 54-ата минута след бързо разиграване след корнер Даниеле де Роси, между двама бразилци, успя да отклони топката в десния ъгъл на вратата за 1:2, и върна Италия в мача. Бижуто на мача се получи само 180 секунди по-късно. Марио Балотели, който беше най-сериозната заплаха за селесао през цялата среща, овладя технично един пас и от близо 25 метра с фамозно изпълнение буквално препарира Жулио Сезар за 2:2! До края на мача бразилците не успяха да се отърсят от шока и само многобройните смени в тима на съперника и пропуските на нападателите ги спасиха от поражение.

112.jpg111_1.jpgИталия - Бразилия 2:2
0:1 Фред (33), 0:2 Оскар (42), 1:2 Даниеле де Роси (54), 2:2 Марио Балотели (57)