2024-03-29 @ 01:48 EET
Спорно съдийство и Лудогорец би Локо (Сф)
СпортЛудогорец победи с 1:0 Локомотив (Сф) при гостуването си в Своге, но мачът ще се запомни с изключително спорното съдийство на шуменеца Станислав Тодоров. В 24-ата минута реферът изгони Кристиан Добрев с директен червен картон. Единственото попадение вкара Михаил Александров.

Локомотив започна мача с голямо самочувствие и в първите 10 минути владееше топката. Постепенно гостите изравниха играта и на няколко пъти погледнаха към вратата на съперника. Постепенно гостите успяха да изравнят играта и опитаха да наложат превес. Възпитаниците на Ивайло Петев разчитаха основно на извеждащи подавания към Марселиньо, Иван Стоянов и Емил Гъргоров. Отбраната на Локомотив обаче лесно се справяше с атаките на съперника.

В 24-ата минута съдията се превърна в главно действащо лице. След въздушно единоборство между Кристиан Добрев и Марселиньо играчът на Локомотив получи директен червен картон. Реферът видя удар без топка и прати Добрев към съблекалните.

С човек по-малко Локомотив се прибра в своята половина, уплътни пространствата пред наказателното поле и заложи на здрава отбрана. До почивката играчите на Лудогорец така и не се ориентираха, как да стигнат до гол, лутаха се с продължителни разигравания или залагаха на центрирания, при които Емил Гъргоров, Марселиньо и Мирослав Иванов нямаха никакъв шанс. В последната минута на първата част и гредата помогна на столичани след удар на Иван Стоянов.

Минути след началото на второто полувреме Станислав Тодоров отново стана център на внимание. Антонио Павлов бе изведен очи в очи срещу Владо Стоянов, но реферът маркира несъществуваща засада.

Лудогорец вдигна оборотите, създаде положения пред вратата на Локомотив, а вратарят на столичани Галев бе като на стрелбище. Той спаси всичко, което можа, но в 61-ата минута капитулира. Гъргоров отдясно върна топката към Марселиньо, той стреля, Галев изби, но влезлият като резерва Михаил Александров беше безгрешен при добавката – 0:1.

След гола треньорът на Локо (Сф) Емил Велев опита да освежи атаката на тима с включването на Бибишков, Димитър Илиев и Маркиньос, но така и не стигна до гол. Най-чистото положение се откри пред Маркиньос, който стреля от 2 метра, но Минев изби от голлинията.

Лудогорец се прибра в своята половина и разчиташе на контраатаки, но така и не стигна до втори гол. С победата Лудогорец дръпна с 4 точки пред втория в класирането “Левски”.

Мачът по минути

Локо (Сф) - Лудогорец 0:1

3 - Кристиан Добрев пресича извеждащо подаване към Иван Стоянов и избива топката в тъч
5 - Иван Стоянов тръгва да пробива по дясното крило, Светослав Петров го фаулира
6 - Минев хвърля извеждащо подаване към Гъргоров, но той не успява да стигне до топката
7 - Том центрира в наказателното поле, след разбъркване топката се озовава в Даниел Пеев той шутира, но Станислав Генчев със шпагат праща топката в ъглов удар
8 - Станислав Генчев опитва мощен удар от 35 метра, топката минава в страни от вратата
10 - Генчев опитва извеждащо подаване към Иван Стоянов, но той е в засада
15 - Мартин Димитров спира на границата на наказателното поле пробив на Мирослав Иванов
18 - Марселиньо хвърля извеждащо подаване към Гъргоров по лявото крило, Мартин Димитров обаче стига пръв до топката
19 - Мирослав Иванов опитва прехвърлящ удар от границата на наказателното поле Галев лови
24 - 4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Кристиан Добрев е изгонен след борба за висока топка с Марселиньо. Съдията претендира, че той е ударил с лекът съперника. Ситуацията е много спорна
31 - Емил Гъргоров поема топката на гърди и опитва удар от 20 метра, Галев лови
35 - Мирослав Иванов подава на Иван Стоянов в наказателното поле, той шутира, Галев с блестящ плонж избива в корнер
36 - Остро влизане на Антонио Павлов в краката на Марселиньо, разминава се само със забележка от съдията
39 - Румен Трифонов опитва пробив по лявото крило, но си повежда дълго топката и тя излиза в аут
41 - Опасно прострелно центриране на Мирослав Иванов, Бранеков пресича паса
43 - Борносузов тръгва в контраатака, пресреща го отбраната на Лудогорец, той стреля от 40 метра но много неточно
44 - Галев изпреварва Гъргоров в наказателното поле и лови топката
45+1 - ГРЕДА!!! Иван Стоянов нахлува в наказателното поле, стреля от малък ъгъл, топката се удря в гредата, попада в Емил Гъргоров, който я праща високо над вратата
45+2 - Опасна контраатака на Локо (Сф), Гулдан със шпагат избива топката от краката на Даниел Пеев
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
50 - Иван Стоянов центрира от ъглов удар, Моци с глава праща топката в аут
52 - Изчистена топка дълбоко в половината на Лудогорец, Антонио Павлов се озовава сам срещу Владислав Стоянов, съдията отсъжда изключително спорна засада
53 - Мареселиньо нахлува в наказателното поле на Локо (Сф), стреля, Галев спасява, опитва втори удар, но топката излиза в аут
56 - Марселиньо е изведен в наказателното поле, опитва да прехвърли Галев, но вратарят на Локомотив отново е блестящ
57 - Галев боксира след центриране в наказателното поле, топката попада в Кайсара, той стреля опасно, но стражът парира удара му
58 - Моци поваля Антонио Павлов на границата на наказателното поле, съдията е безмълвен
59 - Даниел Пеев е изведен от дясно, центрира в наказателното поле, Владислав Стоянов спасява
61 - topka.jpg ГООООЛ!!! Емил Гъргоров от дясно подава на Марселиньо, той стреля, Галев избива, но топката попада в Михаил Александров и той без проблем открива резултата
64 - Румен Трифонов стреля директно от ъглов удар, Стоянов спасява
66 - Опасен удар на Михаил Александров от 20 метра, топката мина до гредата
70 - Удар на Михаил Александров, Галев лови
73 - Бибишков опитва удар от движение, топката минава в аут
77 - Маркиньос стреля от фаул на около 26 метра фронтално срещу вратата, топката се удря в стената
79 - Опасно! Маркиньос с крак стреля след центриране от корнер, Минев избива от голлинията
80 - Марселиньо на границата на наказателното поле, завърта се на 180 градуса и шутира, но топката минава в аут
82 - Милисавлевич, на около 25 метра фронтално срещу вратата, посреща изчистена топка, шутира, Галев спасява
87 - Власислав Стоянов бави играта, получава жълт картон
90 - Смяна в състава на Лудогорец, Ернандес заменя Гъргоров
90 - Край на мача

0:1 Александров (61)

Локомотив (Сф): 84. Валентин Галев, 18. Александър Дюлгеров, 6. Александър Бранеков, 11. Кристиан Добрев, 16. Мартин Димитров, 88. Атанас Борносузов, 19. Светослав Петров (67 - 28. Маркиньос), 9. Антонио Павлов (62 - 76. Крум Бибишков), 77. Даниел Пеев (78 - 14. Димитър Илиев), 23. Том, 21. Румен Трифонов
Резерви: 1. Божидар Митрев, 26. Николай Николов, 25. Илиян Гаров, 76. Крум Бибишков, 14. Димитър Илиев, 22. Александър Цанков, 28. Маркиньос
Треньор: Емил Велев

Лудогорец: 21. Владислав Стоянов, 80. Жуниор Кайсара, 25. Йордан Минев, 33. Любомир Гулдан, 27. Моци, 8. Станислав Генчев, 18. Светослав Дяков, 84. Марселиньо, 22. Мирослав Иванов (46 - 7. Михаил Александров), 23. Емил Гъргоров (90 - 10. Себастиан Ернандес), 73. Иван Стоянов (73 - 15. Неманя Милисавлевич)
Резерви: 1. Урош Голубович, 77. Витиня, 4. Теро Мантула, 10. Себастиан Ернандес, 11. Кишада, 15. Неманя Милисавлиевич, 7. Михаил Александров
Треньор: Ивайло Петев