2024-03-29 @ 18:11 EET
Реал (Мадрид) вижда полуфинала в Шампионската лига
СпортРеал (Мадрид) вече вижда участието си на полуфиналите в Шампионската лига, след като в първи мач от 1/4-финалите се наложи с 3:0 над Галатасарай и има добър аванс преди реванша след седмица.

Кристиано Роналдо стана водещият реализатор на турнира през този сезон, след като откри резултата в 9-ата минута след асистенция на Месут Йозил.
След това Реал (Мадрид) беше по-опасният тим на терена и в 29-ата минута удвои аванса си. Майкъл Есиен се освободи от двама защитници и намери непокрития Карим Бензема, който прати топката в мрежата на Фернандо Муслера.
През второто полувреме Бензема беше заменен от Гонсало Игуаин и в 73-ата минута вкара третия гол за “белия балет”, след като засече центриране на Шаби Алонсо от фаул.
Галатасарай, който се радваше на сериозна подкрепа по трибуните, рядко създаваше опасности пред Диего Лопес. Дидие Дрогба стреля неточно при една от тях, а при друга подаде на Емануел Ебуе, който беше спрян от Лопес чрез спасяване с крак.

От Галатасарай могат да бъдат недоволни от работата на съдията Свейн Одвар Моен от Норвегия. В 28-ата минута той не отсъди дузпа, когато при разбъркване в наказателното поле на Реал (Мадрид) след изпълнение на корнер топката се удари в ръката на Сами Кедира.
При второто положение – в 77-ата минута Серхио Рамос събори Бурак Йълмаз в наказателното поле. Вместо дузпа реферът показа жълт картон за симулация на турския нападател.
Заради това Йълмаз няма да може да участва в реванша, тъй като има натрупани жълти картони. Същото се отнася за съотборника му Дани Нункеу, както и за Шаби Алонсо и Серхио Рамос от Реал (Мадрид).

1:0 Кристиано Роналдо (10), 2:0 Карим Бензема (29), 3:0 Гонсало Игуаин (73)

Реал (Мадрид): 41.Диего Лопес, 15.Майкъл Есиен, 2.Рафаел Варан, 4.Серхио Рамос, 5.Фабио Коентрао, 6.Сами Кедира, 14.Шаби, 22.Анхел ди Мария (85-3.Пепе), 10.Месут Йозил (80-19.Лука Модрич), 7.Кристиано Роналдо, 9.Карим Бензема (65-20.Гонсало Игуаин)
Галатасарай: 25.Фернандо Муслер, 27.Емануел Ебуе, 26.Семих Кая, 13.Дани Нункеу, 11.Алберт Риера (83-53.Нордин Амрабат), 14.Уесли Снайдер (46-5.Гьокхан Зан), 10.Фелипе Мело, 8.Селчук Инан, 4.Хамит Алтънтоп (78-19.Умут Булут), 17.Бурак Йълмаз, 12.Дидие Дрогба
Мадрид, “Сантяго Бернабеу”
Съдия: Свейн Одвар Моен (Норвегия)
Жълти картони: Майкъл Есиен, Шаби Алонсо, Серхио Рамос, Лука Модрич (Реал Мадрид); Дани Нункеу, Фелипе Мело, Бурак Йълмаз, Дидие Дрогба (Галатасарай)

Реал (Мадрид) вижда полуфинала в Шампионската лига | 0 брой коментари | Регистрация