2024-03-29 @ 17:05 EET
ЦСКА се върна в тройката, победи Славия
СпортЦСКА победи Славия с 2:1 в мач от 23-тия кръг на “А” група. Двубоят се игра на стадион “Българска армия” пред около 3000 зрители. Головете за домакините реализираха Анисе (66) и Спас Делев (67), а почетното попадение за “белите” отбеляза Янко Сандански (83). След успеха ЦСКА се върна на трето място в класирането с 48 точки. Лидер е Лудогорец с 54, “Левски” е на второ място с 52, “червените” са трети с 48, четвърти е “Ботев” (Пловдив) с 47, Литекс е на пето място с 43. В следващия кръг на 27 април е дербито “Левски” – ЦСКА.

Милен Радуканов заложи на променена защита заради контузиите на Апостол Попов и Михаил Венков. Отдясно в отбрана започна Иван Бандаловски, в центъра започнаха Ангел Грънчов и Венци Василев, а отляво Костадин Стоянов замени Венков. В средата на терена Лукас Саша игра като опорен халф, а пред него започнаха Марсиньо и Анисе като вътрешни полузащитници, по крилата Присо и Спас Делев. Мишел Платини беше забит сам на върха на атаката.

Велислав Вуцов даде почивка на част от титулярите заради предстоящия полуфинал-реванш за Купата на България с Берое през седмицата. Извън групата остана бившият капитан и любимец на публиката на ЦСКА Тодор Янчев. Живко Желев, Попара, Галин Иванов и Ливраменто останаха на резервната скамейка. Титуляри започнаха Чавдар Янков, Петър Димитров и Мирослав Антонов, които по-рядко получават шанс за изява.

Цялото първо полувреме ЦСКА имаше пълен превес, създаде много чисти голови положения, но не успя да реализира. Вратарят на Славия Георги Петков също се справи блестящо при повечето удари на домакините. В пореден мач Присо беше много активен по дясното крило, напълно надиграваше Радослав Димитров. Платини обаче отново показа липса на настроение, често грешеше елементарни ситуации. В 9-ата минута Анисе изпусна за първи път, след като Петков улови. В следващата минута Марсиньо излезе сам в наказателното поле, но стреля покрай гредата. През цялата първа част нямаше почти никакъв синхрон между четиримата защитници на Славия. Даниел Златков и Виктор Генев често допускаха топката да минава между тях, след което следваха опасни удари към Георги Петков. В 19-ата минута Спас Делев би от наказателното поле, но вратарят на Славия спаси с крак. Двубоят премина в по-лежерно темпо до последните минути, в които ЦСКА отново започна да пропуска. В 41-ата минута отбраната в бяло отново заспа, Анисе получи топката и стреля, но над вратата, без да бъде притесняван. В 44-ата минута Платини пропусна най-чистото положение, след като не успя да реализира от няколко метра пред вратата, пращайки топката в аут. В последната минута обратно на развоя на двубоя и “червения” натиск Славия можеше да открие резултата. След центриране Виктор Генев беше оставен непокрит, изпуснат от Платини, стреля с глава, но покрай гредата.

Второто полувреме започна по абсолютно същия начин. ЦСКА атакуваше чрез Присо и Спас Делев по крилата, а Славия се отбраняваше. Пак обаче Виктор Генев имаше възможност да стреля с глава при една от малкото атаки. И този път обаче защитникът прати топката с глава над вратата. В 61-ата минута Милен Радуканов извади Платини и пусна Мартин Камбуров. Влизането му сякаш изведнъж отпуши “червената” атака. В 66-ата минута Бандаловски проби отдясно, центрира в наказателното поле, където Радослав Димитров изчисти лошо топката. Анисе с мощен удар направи 1:0 в полза на ЦСКА. В следващата минута домакините поведоха с 2:0. Камбуров центрира от десния фланг, а Спас Делев с летящ плонж прати топката във вратата на Георги Петков. След двата бързи гола Радуканов извади Марсиньо и в пореден мач даде шанс на юношата Богомил Христов. Домакините намалиха значително темпото. Това логично доведе до една-две по-опасни атаки на Славия. В 83-ата минута Петър Димитров уцели гредата, а в същата атака Янко Сандански намали на 1:2. След центриране отляво двама защитници на ЦСКА не успяха да избият топката, тя попадна на крака на бившия играч на “червените”, който я прати във вратата на Черни.