2024-04-23 @ 12:05 EEST
Борусия Дортмунд е първият финалист в Шампионската лига

Борусия Дортмунд се класира за финал на Шампионската лига, независимо загубата с 2:0 от Реал Мадрид в реванша.

Белият балет победи гостите си на "Сантяго Бернабеу", но това не беше достатъчно на момчетата на Жозе Моуриньо да продължат напред, след като германците ги унижиха с 4:1 в Дортмунд. Това е вторият финал в Шампионската лига за Борусия Дортмунд. Малко по-късно тази вечер Байерн Мюнхен и Барселона ще решат кой ще е другият финалист. Лос Бланкос загубиха третия подред полуфинал в ШЛ, като за последно са печелили трофея през 2002 година. Домакините от Испания успяха да поведат в мача едва в 82-та минута, след като Бензема отбеляза. Шест минути по-късно Серхио Рамос доведе до 2:0. До края на мача Реал не успяха да сътворят нищо повече, което ги отстрани от най-престижния европейски футболен турнир. Финалът на Шампионската лига ще е на 25 май на "Уембли". /БГНЕС

Борусия Дортмунд е първият финалист в Шампионската лига | 0 брой коментари | Регистрация