2024-04-24 @ 11:01 EEST
"Левски" геройски оцеля на "Лаута", отмениха редовен гол на Локо (Пд)
СпортЛевски" постигна минимална, но много важна победа с 1:0 при гостуването на Локомотив (Пловдив) в двубоя от 25-ия кръг на "А" група. Ценното попадение за "сините" реализира Кристовао Рамос в 38-ата минута, но още в началото на срещата редовен гол на "смърфовете" не беше зачетен. Рангел Абушев опъна мрежата на гостите в 8-ата минута, но главният съдия Радан Мирянов получи сигнал за засада от асистента си Пламен Хаджийски.

Такава обаче нямаше, което стана ясно от телевизионните повторения и по този начин за пореден път през втория дял от шампионата "Левски" получи съдийска подкрепа. С трудната победа тимът от "Герена" събра 58 точки и свали Лудогорец от върха. Разградчани имат 57, а утре от 16:15 часа им предстои домакинство на Черноморец.

На "Лаута" "сините" демонстрираха геройство и характер, като цяло второ полувреме играха с 10 човека. Веднага след почивката Дъстли Мулдер беше изгонен за втори жълт картон, което много усложни задачата на гостите от София, но те все пак съумяха да запазят крахката си преднина и да постигнат 18-ата си победа от началото на първенство.

Мачът започна на бавни обороти, а първият удар към една от двете врати беше в 4-ата минута, когато включилият се в предни позиции Йордан Милиев засече с глава центрирана от корнер топка, която Йордан Господинов улови. Именно бившият защитник на "смърфовете" сгреши в 8-ата минута, когато домакините бяха сериозно ощетени от съдийската тройка начело с Радан Мирянов. Милиев сгреши, Даниел Георгиев стреля силно от 20-ина метра, Пламен Илиев със сетни усилия спаси, но топката попадна в Рангел Абушев. Стражът на гостите изби първия му изстрел, след което Рони направи добавка и опъна мрежата на "сините", но асистент съдията Пламен Хаджийски бе вдигнал флага за засада и Мирянов не зачете попадението.

ЛОКО (Пд): 12.Йордан Господинов, 17.Костадин Марков, 55.Мартин Кавдански, 6.Кирил Котев (80-19.Четин Садула), 77.Диего Фераресо, 16.Христо Златински, 23.Даниел Георгиев, 10.Тодор Тимонов (46-88.Георги Стефанов), 9.Владислав Мирчев (69-11.Запрян Запрянов), 89.Станислав Маламов, 4.Рангел Абушев
Резерви: 1.Петър Денчев, 5.Павел Ковачев, 14.Николай Николов, 88.Георги Стефанов, 11.Запрян Запрянов, 15.Христо Стамов, 19.Четин Садула
Треньор: Стефан Генов

"ЛЕВСКИ":23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 55.Йордан Милиев, 3.Ромен Ели, 6.Орлин Старокин, 4.Станислав Ангелов, 77.Стефан Велев, 29.Рене Михелич (82-13.Димитър Везалов), 16.Кристовао Рамос (86-22.Илиян Йорданов), 11.Гари Родригес, 9.Жоао Силва (52-45.Владимир Гаджев)
Резерви: 89.Михаил Иванов, 28.Нуно Пинто, 13.Димитър Везалов, 45.Владимир Гаджев, 10.Христо Йовов, 30.Антонио Вутов, 22.Илиян Йорданов
Треньор: Николай Митов

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Радан Мирянов
Жълти картони: Мартин Кавдански, Костадин Марков, Христо Златински, Запрян Запрянов (Локо Пд); Дъстли Мулдер, Рене Михелич ("Левски")
Червен картон: Дъстли Мулдер (47-"Левски")

"Левски" геройски оцеля на "Лаута", отмениха редовен гол на Локо (Пд) | 0 брой коментари | Регистрация