2024-04-20 @ 00:46 EEST
Ювентус шампион на Италия!
СпортЮвентус спечели шампионската титла в Италия. В мач от 35-тия кръг в Серия “А” отборът от Торино победи у дома с минималното 1:0 Палермо. Така три кръга преди края “Старата госпожа” остана недостижима на върха с 83 точки пред втория Наполи (69), който по-късно днес приема Интер.

Припомняме, че две шампионски титли на Ювентус бяха отнети заради скандала Калчополи през 2006 година. Единственото попадение днес реализира Артуро Видал от дузпа в 59-ата минута. До 15-ата минута Видал стреля силно 2-3 пъти към вратата на гостите от Палермо, но без успех. В 27-ата минута Вучинич се оказа на добра позиция отдясно, но ударът му бе блокиран от Сорентино. На почивката двата тима се разделиха при резултат 0:0.

В 58-ата минута Пол Погба намери Вучинич в наказателното поле, който беше подпрян в гърба от Масимо Донати. Реферът Андреа Ромео даде дузпа за домакините. Видал застана зад топката и реализира за 1:0. След попадението и Вучинич можеше да се разпише, но вратарят на гостите спаси. В 80-ата минута резервата Фабио Куалярела уцели гредата зад Сорентино. В 83-ата минута реферът показа директен червен картон на Пол Погба от Ювентус, който наплю Салваторе Ароника.