2024-04-19 @ 13:30 EEST
България смачка САЩ в Рино
Спорт Волейболните национали на България записаха пета победа в Световната лига, след като сразиха САЩ с 3:1 (25:20, 18:25, 25:22, 25:1) във втория мач от 4-ия кръг на Група А, който се игра Столицата на хазарта в щата Невада - Рино. Победата изпрати "трикольорите" на върха във временното класиране поне за една седмица преди сблъсъците с фаворита Бразилия следващия уикенд.

Избраниците на Камило Плачи паднаха единствено във втория гейм, но в останалите части не оставиха шансове на своите домакини, превъзхождайки ги във всеки един от елементите на играта и закономерно стигнаха до успеха.

Родните "трикольори" се представиха далеч по-добре от американците на блокада и в защита, което изигра решаващата роля за крайния успех. Най-резултатен в мача бе Цветан Соколов с 21 точки, а Тодор Скримов добави 12 пункта за успеха. За смериканците капитанът Матю Андерсън се отличи с 16 точки, а Кларк Карсън реализита 12 пункта, но те бяха крайно недостатъчно за предотвратяване на поражението.

Първият гейм започна равностойно, като американците дръпнаха със 7:5, но атака на Соколов намали до 6:7. Все пак САЩ поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване. След това "янките" поведоха с 10:6 след няколко силни сервиса на Карсън Кларк. Мощен сервис на Цветан Соколов разстрои играта на САЩ и позволи на Виктор Йосифов да забие блокада за 12:12. Американците поведоха отново с 3 точки при второто техническо прекъсване 16:13. Цветан Соколов заби страхотен единичен блок на Пол Лотман за 18:18. Атака на Карсън Кларк в аут направи резултата 20:18, но САЩ изравни при 20:20 след атака в аут на Гоцев. България поведе с 23:20, след като Кайл Колдуъл задържа топката. Страхотна българска блокада донесе пък успеха в първата част с 25:20.

САЩ поведе с 4:1 в началото на втората част и запази преднината до първото техническо прекъсване – 8:5. Американците дръпнаха с 5 точки след блестяща атака в центъра на Максуел Холт - 12:7. Преднината на домакините продължи да расте и Карсън Кларк реализира за 16:8 при втората техническа пауза. Родните национали просто доиграха гейма, готвейки се за третата част. Мат Андерсън атакува на единична блокада за 25:18 и „янките” изравниха резултата.

В началото на третата част България поведе с 3:1 след блестяща атака на Цветан Соколов. Тодор Скримов заби ас за 4:1. Бомбена атака на Цветан Соколов направи резултата 5:2, а ас на Виктор Йосифов направи 6:2. Цветан Соколов игра умно с блокадата и 9:4. Разликата нарасна до 7 точки за родните национали - 16:9 при второто техническо прекъсване. До края на гейма българите не изпуснаха инициативата и стигнаха до геймбол след сервис в мрежата на Карсън Кларк - 24:22. След това Алексиев заби мощно по блокадата за 25:22 и България отново поведе в резултата.

Американците поведоха с 5:2 в началото на четвъртата част, но Тодор Алексиев намали до 5:7 с мълниеносна атака. Мат Андерсън изведе САЩ напред с 8:6 при първото техническо прекъсване. Цветан Соколов изравни резултата при 8:8 с атака по блокадата. Страхотна игра на Виктор Йосифов на блокада донесе нова точка, с която България поведе с 9:8. Играта продължи да се води точка за точка, но страхотно отиграване на Цветан Соколов доведе резултата до 16:14 за България при второто техническо прекъсване. Преднината ни нарасна до 4 точки след два аса на Виктор Йосифов за 21:17. Мощна атака на Светослав Гоцев изведе България да мачбол при 24:21, а блокада на Дани Милушев донесе успеха на България с 25:21 и победата в мача с 3:1 гейма.

САЩ - БЪЛГАРИЯ 1:3 (20:25, 25:18, 22:25, 21:25)

САЩ: Кайл Колдуъл, Карсън Кларк, Матю Андерсън, Пол Лотмън, Максуъл Холт, Дейвид Лий - Ерик Шоджи-либеро (Дейвид Смит) Старши-треньор: Джон Спероу

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро (Данаил Милушев, Валентин Братоев, Николай Пенчев) Старши-треньор: Камило Плачи.  http://www.blitz.bg

България смачка САЩ в Рино | 1 брой коментари | Регистрация
Автор: Anonymous да 2013-06-30 @ 10:11 EEST
БРАВО! Аз като видях 25:1 си викам: "Даже ги и разплакахме!" Ама то било правописна грешка.