2024-04-25 @ 22:36 EEST
БЪЛГАРИЯ ЛИКВИДИРА ПОЛША ВЪВ ВОЛЕЙБОЛНА ДРАМА ВЪВ ВАРНА
Спорт Волейболистите на България обърнаха Полша с 3:2 (20:25, 23:25, 25:21, 25:21, 19:17) във втория мач между двата тима от Група А на Световната лига. Срещата във Варна бе единствено за престиж, след като по-рано днес Бразилия срази САЩ с 3:1 и на практика и на теория класира България за финалите на Световната лига в Аржентина.

Българите загубиха първите два гейма с 20:25 и 23:25, но показаха характер и спечелиха следващите две части с 25:21 и 25:21, за да се стигне до тайбрек. В него възпитаниците на Камило Плачи спечелиха изключително драматично с 19:17.

Първата част започна равностойно, но постепенно родните „трикольори” изпуснаха инициативата и губеха с 5:8 при първата техническа пауза. Поляците не само запазиха, но и увеличиха преднината си, след като Михал Кубияк направи 16:11 при второто техническо прекъсване. До края на гейма „Дружина полска” не допусна изненади и го спечели с 25:20 след точка на Збигнев Бартман след блокаут.

България поведе с 3:2 в началото на втория гейм, но отново допусна обрат и изоставаше с 6:8 при първото техническо прекъсване. Възпитаниците на Камило Плачи не допуснаха увеличаване на разликата, а дори поведоха след двоен блок - 16:15 при втората техническа пауза. Цецо Соколов направи 17:15, а Андреа Анастази взе прекъсване и Полша обърна резултата до 21:19 след ас на Михал Кубияк. Нещата вървяха точка за точка до 23:23, но поляците направиха две поредни точки и спечелиха гейма с 25:23.

Родните „трикольори” взеха инициативата още в началото на третата част и водеше с 5:2, но допуснаха обрат и първото техническо прекъсване дойде при 7:8 след точка на Михал Кубияк. България поведе с 14:11 след две грешки на Бартман в атака и на сервис. Цецо Соколов игра умно с блокадата за 16:13 при втората техническа пауза. До края на гейма българите не изпуснаха нещата от свой ръце и спечелиха с 25:21 след атака по блокадата.

В четвъртата част Полша поведе със 7:4 и след това с 8:7 при първото техническо прекъсване. България обаче направи обрат и след атака на Цветан Соколов поведе с 16:14 при втората техническа пауза. Разликата от две точки се запази до 22:20, след което Тошко Алексиев атакува по острия диагонал за 23:20. Цецо Соколов изведе България до геймбол при 24:21, а Бартман прати топката в аут за 25:21 и родните „трикольори” докараха нещата до тайбрек.

България поведе с 4:3 в началото на тайбрека, след което увеличи разликата до 7:4 след атака на Цецо Соколов. Грешка на Марчин Мозджонек направи резултата 8:4 за България. Играчите на Камило Плачи доминираха и поведоха с 14:10, но Бартош Курек направи 3 аса и намали до 14:13, след грешка на българската атака се стигна до 14:14. Най-накрая Курек сгреши при сервиса си и прати топката в аут, а битката започна да се води точка за точка. Все пак поляците допуснаха грешка и България спечели с 19:17, за да триумфира с победата в мача.

БЪЛГАРИЯ – ПОЛША 3:2 (20:25, 23:25, 25:21, 25:21, 19:17)

България: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев; Теодор Салпаров – либеро
Старши треньор: Камило Плачи

Полша: Лукаш Жигадло, Збигнев Бартман, Михал Кубияк, Бартош Курек, Пьотър Новаковски, Марчин Мозджонек; Павел Заторски – либеро
Старши треньор: Андреа Анастази

БЪЛГАРИЯ ЛИКВИДИРА ПОЛША ВЪВ ВОЛЕЙБОЛНА ДРАМА ВЪВ ВАРНА | 0 брой коментари | Регистрация