2024-04-25 @ 20:11 EEST
КАЛИАКРА ЗАГУБИ ОТ "МОРЯЦИТЕ" С 2:0
СпортВ петата си контрола от лятната подготовка отборът на Калиакра, който се стяга за новото първенство в единната "Б" футболна група, загуби като гост от варненския Черно море с 2:0.

През първото полувреме "моряците" бяха по-добрият отбор на терена и откриха резултата още в 3-ата минута. Михаил Венков проби по левия фланг и центрира, а Стенли Окоро засече топката с крак за 1:0. В 12-ата минута Симеон Райков стреля опасно по диагонал, но вратарят на Калиакра Димитър Илиев изби топката. В 16-ата минута голмайсторът Стенли Окоро можеше да реализира нов гол. Той стреля по земя от 20-ина метра, но след удара му топката се отби в левия страничен стълб на вратата на Калиакра. За гостите от Каварна единственото по-сериозно положение бе в 40-ата минута, когато Джунейт Яшар стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на Георги Китанов.

През второто полувреме първото сериозно положение за Черно море бе в 67-та минута, когато Стефан Станчев центрира, Бекир Расим засече топката с глава, но защитникът на Калиакра Милен Бонев изчисти от голлинията. В 77-та минута Бекир Расим центрира в наказателното поле на Калиакра, вратарят излезе неразчетено и Иван Коконов отбеляза за 2:0. До 60-ата минута треньорът на "моряците" Георги Иванов смени всички футболисти, започнали срещата като титуляри. В последните 30 минути той даде възможност за изява и на 20-годишния добричлия Атанас Илиев, който е юношески национал.

Мачът на стадион "Тича" бе последната проверка за варненския тим преди срещите от първия кръг на "А" група. Тъй като първенството във втория ешелон започва по-късно, каварненци имат още две уговорени контроли - на 17 юли с Дунав (Русе) и на 20 юли със Септември (Тервел).

Съставът на Калиакра: Д. Илиев, Христов, Райчев, Бонев, Андонов, Минков, Узунов, Яшар, Ив. Петков, Кожухаров, Василев (Марков, Я. Иванов, Венков, Златанов, Димитров, Аврамов, Фока, П. Иванов, Кичуков).

КАЛИАКРА ЗАГУБИ ОТ "МОРЯЦИТЕ" С 2:0 | 0 брой коментари | Регистрация