2024-03-29 @ 10:48 EET
Бихме Аржентина в изнервен мач
Спорт България победи Аржентина с 3:1 (28:26, 25:23, 20:25, 25:23)  в изнервен мач от Група “D” на финалната шестица на Световната лига по волейбол. Този успех на “лъвовете" може да се окаже решителен за класиране на полуфиналите.

Българските волейболисти спечелиха оспорвания първи гейм с 28:26. Частта премина през доста обрати, а след второто техническо прекъсване аржентинците дори имаха аванс от 4 точки. Българите обаче изравниха резултата и стигнаха до успеха, въпреки че домакините имаха два геймбола. Тодор Скримов бесна с 6 точки в тази част, но “гаучосите” показаха добър сервис и направиха три аса срещу нито един за българите.

Играчите на Камило Плачи спечелиха втората част с 25:23.
Българите намериха решение за силния сервис на аржентинците и това изигра роля в спечелването на този гейм. Въпреки че “гаучосите” успяха да наваксат изоставане от четири точки в средата на частта, “лъвовете” стигнаха до два геймбола и след втория се оттеглиха с аванс от 2:0 в резултата. Цветан Соколов беше най-резултатен за "лъвовете" във втория сет - 8 точки.

Аржентинците намалиха резултата, след като спечелиха третия гейм с 25:20. По пет точки за България в тази част реализираха Цветан Соколов и капитанът Тодор Алексиев. Родриго Кирога реализира пет точки за Аржентина и създаде доста проблеми на българската блокада.
Четвъртата част протече доста нервно, като и двата отбора оспорваха съдийските решения. Аржентинците получиха точка заради червен картон на Цветан Соколов. Въпреки това българските състезатели успяха да се справят с напрежението и силния сервис на “гаучосите” и спечелиха частта с 25:23.

Аржентина – България 1:3
(26:28, 23:25, 25:20, 23:25)

Аржентина: Родриго Кирога – 22 точки, Себастиан Соле – 9 т., Федерико Перейра – 5 т., Пабло Крер – 5 т., Лусиано де Чеко – 3 т., Бруно Романути – 3 т., Алексис Гонсалес – либеро (Иван Кастелани – 10 т., Николас Уриарте – 1 т., Николас Бруно, Пабло Бенголеа)

България: Георги Братоев – 5 т., Светослав Гоцев – 2 т., Тодор Скримов – 12 т., Виктор Йосифов – 7 т., Тодор Алексиев – 15 т., Цветан Соколов – 29 т., Теодор Салпаров – либеро (Стоян Самунев – 2 т., Добромир Димитров, Валентин Братоев, Николай Пенчев)