2024-04-24 @ 04:43 EEST
Черноморец удари Черно море на старта
СпортЧерноморец победи Черно море с минималното 1:0 в първи мач от първия кръг на новия сезон в “А” група. Двубоят се игра в Бургас, а единственото и първо попадение за новия шампионат реализира новото попълнение на “акулите” Петър Атанасов в 17-ата минута. Останалите мачове от кръга са в следващите три дни.

И двамата треньори Димитър Димитров-Херо и Георги Иванов-Гонзо заложиха на доста нови футболисти, привлечени през лятото. За Черноморец дебют направиха Марко Родригес-Маркиньос, Чико Гомес, Бруно Оливейра, Петър Атанасов, Осама Мрабат и младокът Милен Гамаков. За Черно море дебют направиха Михаил Венков, Кирил Котев, Даниел Георгиев, Бакари и Тодор Паланков, който за последно игра в Черноморец.

Домакините от Бургас правеха селекция до последно, Димитър Димитров-Херо отново беше принуден да подмени целия състав и призна, че не е готов за началото на първенството. Въпреки това опитният специалист отново показа, че е напипал точните футболисти. Част от привлечените чужденци показаха добра класа и със сигурност ще бъдат в полза на наставника.

В началото на мача домакините имаха превес. В 10-ата минута вратарят на гостите Китанов хвана върната топка от съотборник с ръце и съдията Станислав Тодоров отсъди непряк свободен удар. Бруно Оливейра стреля, но в купа от играчи. В 17-ата минута Петър Атанасов откри резултата в полза на домакините от Черноморец. Маркос Родригес проби отдясно и центрира, Петър Атанасов си пое добре топката, след което я прати във вратата на варненци. До края на първото полувреме добро впечатление продължи да прави Маркос Родригес-Маркиньо от Черноморец.

На полувремето Георги Иванов извърши смяна, на мястото на Бергонси в игра пусна Иван Коконов. В 55-ата минута Уатара центрира в наказателното поле, а Венков се намеси решаващо преди топката да стигне до Гаел Нлундулу. През втората част гостите от Черно море притежаваха повече топката, но така и не стигнаха до чисти голови положения. “Акулите” приеха играта в собствената си половина и опитваха с бързи атаки да изнасят топката по крилата. В 68-ата минута вратарят на Черноморец Ник Дашев отрази много хубав удар на Даниел Георгиев. В 77-ата минута влезлият като резерва за Черно море Тодор Паланков падна артистично в наказателното поле, опитвайки да си изпроси дузпа, но Станислав Тодоров видя действията му и правилно му показа жълт картон за симулация. В последните десетина минути Димитър Димитров-Херо пусна още един дебютант, юношата Милен Гамаков, който премина в Черноморец от Нефтохимик.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Петър Атанасов (17)

Черноморец: 1.Ник Дашев, 23.Чико Гомес, 3.Георги Терзиев, 89.Бруно Оливейра, 44.Венелин Филипов, 10.Лъчезар Балтанов (90 - Яни Пехливанов), 32.Юсуф Уатара (90+1 - Крум Стоянов), 10.Марко Родригес-Маркиньо, 90.Петър Атанасов, 91.Осама Мрабет, 92.Гаел Нлундулу (80 - Милен Гамаков)
Резерви: 43.Янко Георгиев, 7.Милчо Ангелов, 8.Милен Гамаков, 19.Станислав Дрянов, 20.Яни Пехливанов, 25.Крум Стоянов

Черно море: 33.Георги Китанов, 25.Сашо Александров, 15.Александър Александров, 4.Михаил Венков, 6.Кирил Котев, 8.Еденилсон Бергонси (46 – Иван Коконов), 3.Даниел Георгиев, 21.Георги Илиев, 9.Бакари (75 - Тодор Паланков), 14.Георги Божилов, 11.Симеон Райков
Резерви: 1.Емил Михайлов, 91.Живко Атанасов, 55.Росен Колев, 5.Стефан Станчев, 10.Тодор Паланков, 7.Бекир Расим, 17.Иван Коконов

Стадион: “Лазур” – 1000 зрители
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Венелин Филипов, Гаел Нлундулу (Черноморец); Еденилсон Бергонси, Михаил Венков, Тодор Паланков (Черно море)