2024-04-19 @ 10:18 EEST
Победен дебют за Загорчич в Литекс
СпортЗлатомир Загорчич дебютира начело на Литекс с победа в “А” група. В мач от първия кръг “оранжевите” нанесоха тежка загуба с 4:1 на завърналия се в елита Нефтохимик. С два гола и асистенция за ловчанлии се отличи новото попълнение Юрген Джазула.

Въпреки по-доброто начало на мача за домакините, Нефтохимик излезе напред в резултата. Васил Калоянов беше съборен в наказателното поле от Емил Грозев при пробив отляво, а Николай Чипев беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

Литекс продължи да има предимство в играта, но успя да обърне резултата едва в края на първото полувреме. Чипев събори отзад Армандо Ваюши в наказателното поле, а Юрген Джазула вкара от дузпа. Минута преди края германецът с албански корени реализира втори гол. Той беше точен от фаул, отсъден за нарушение срещу Ваюши пред дъгата на наказателното поле.

Още в началото на второто полувреме Литекс показа, че няма ще гони по-убедителен успех. В 52-ата минута Страхил Попов удари напречната греда след удар с глава. Седем минути по-късно той вече намери вратата на гостите, когато с глава засече центриране на Джазула от фаул.

Шест минути преди края на редовното време Литекс показа, че е опасен при статичните положения. Армандо Ваюши се разписа от фаул, след като беше съборен в дъгата на наказателното поле. При изстрела на албанеца топката рикошира в ръката на Ванжер, но това остана незабелязано от съдията Радан Мирянов.

С този убедителен успех Литекс излезе на първо място в класирането на “А” група, докато неприягното поражение прати Нефтохимик на последната позиция.

Най-интересното от мача по минути - ТУК

Литекс – Нефтохимик 4:1
0:1 Николай Чипев (14-дузпа), 1:1 Юрген Джазула (41-дузпа), 2:1 Юрген Джазула (44), 3:1 Страхил Попов (59), 4:1 Армандо Ваюши (84)

litex.jpgЛитекс: 26.Илко Пиргов, 3.Антон Недялков, 6.Симеон Славчев (78-21.Александър Цветков), 7.Ванжер, 8.Никола Колев, 9.Джордан (68-11.Мирослав Манолов), 10.Юрген Джазула (85-99.Кирил Десподов), 14.Армандо Ваюши, 16.Страхил Попов, 22.Емил Грозев, 33.Джемал Берберович
Резерви: 1.Марин Орлинов, 2.Кирил Динчев, 11.Мирослав Манолов, 17.Реян Даскалов, 19.Румен Руменов, 21.Александър Цветков, 99.Кирил Десподов
Старши треньор: Златомир Загорчич

logo_neftohimik.jpgНефтохимик: 12.Иван Георгиев, 3.Ангел Йошев, 16.Антон Димитров, 81.Ивелин Янев, 13.Траян Траянов, 21.Коста Янев (46-11.Живко Петков), 27.Георги Вълчев (62-10.Галин Димов), 25.Николай Чипев, 77.Емануел Манев, 7.Христо Лемперов, 9.Васил Калоянов (80-19.Михаел Орачев)
Резерви: 86.Евгени Караманов, 10.Галин Димов, 11.Живко Петков, 18.Диян Христов, 19.Михаел Орачев, 32.Любомир Божинов, 69.Георги Хашев
Старши треньор: Валери Дамянов