2024-04-25 @ 21:24 EEST
НЯГОЛ СТОЯНОВ ТРИУМФИРА В АЛБЕНА
СпортЗавърши 15-ят Международен фестивал по тенис на маса "Албена 2013", съобщи организаторът Стефан Георгиев. Той посочи, че след оспорвани битки във финалните срещи в неделя са били излъчени победителите във всички състезателни категории.

Hай-престижна бе победата на Нягол Стоянов (Италия) - син на неостаряващата звезда на българския тенис на маса Иван Стоянов, който стигна до четвъртфинал, побеждавайки националния състезател от българския отбор Теодор Йорданов. Нягол се наложи с 4:1 над считания за фаворит и поставен под номер едно в схемата Павел Платонов (Беларус) и получи купата, медала, подаръците и паричната награда за първото място. Третото място стана притежание на румънските национали Сени Йонут и Алекс Казаку, тъй като малък финал обикновено не се играе в този спорт.

При жените първа стана шампионката на Русия Полина Михайлова, победила на финала румънската националка Роксана Истрате. Третото място е за българката Анелия Карова и Даря Хлазунова от Беларус.

В двойките при майсторите отново триумфира Нягол Стоянов (Италия), който заедно с Петьо Кръстев (България) надигра на финала друга българска двойка - Владимир Петков и Кирил Попов. Тук третото място остана за Радослав Камберов (България) - Роксана Истрате (Румъния) и за Петко Габровски - Теодор Йорданов.

Победители при ветераните станаха: 30 до 39 г. - Алксей Кхорков (Русия), 40 до 49 г. - Владислав Сорбало (Украйна), 50-59 г. – Владимир Семипиадни (Молдова), 60+ - Мариан Счалка (Полша), ветерани (жени) - над 40 г. - Кайхан Фатма (Турция).

В детско-юношеските възрасти победителите станаха:

- момичета до 12 г. - Кристина Варга (Румъния)

- момчета до 12 г. - Владимир Сидоренко (Русия)

- кадетки до 15 г. - Анна Волошина (Русия)

- кадети до 15 г. - Никита Артеменко (Русия)

- девойки до 18 г. - Кизюк Катерина (Украйна)

- юноши до 18 год. - Роман Вертунов (Беларус)

Призьорите бяха наградени от президента на спортен клуб "Дама купа" - организатор на Фестивала. Оставащите на подготовка в КК "Албена" състезатели ще провеждат тренировъчния си лагер в залата на Културно-информационния център.