2024-04-20 @ 05:08 EEST
МИЛИЦА МИРЧЕВА ФИНИШИРА ПЕТА НА 5000 МЕТРА

Отлично се представи 19-годишната добричлийка Милица Мирчева на завършилата в Стара Загора Балканиадата по лека атлетика за мъже и жени.

В бягането на 5000 метра в неделя тя зае пето място с време 17:50.96 мин. Ден по-рано Милица взе участие в надпреварата на 3000 метра, в която финишира шеста с време 10.08:48 мин. С женския национален отбор по лека атлетика на България добрилчийката спечели второто място на Балканиадата. Първи са румънките.

Успешно в шампионата на Балканите се представи и балчиклията Айхан Апти. Възпитаникът на Андриян Андреев остана на крачка от медалите - в хвърлянето на чук той завърши четвърти с 66.25 метра, а победител стана Сергей Маргиев от Молдова със 73.77 метра.