2024-04-25 @ 03:19 EEST
ЯПОНИЯ СПЕЧЕЛИ КУПАТА НА ИЗТОЧНА АЗИЯ
СпортОтборът на Япония победи Република Корея с 2:1 на Олимпийския стадион в Сеул и спечели за първи път турнира за Купата на Източна Азия по футбол. Възпитаниците на Алберто Дзакерони завършиха на първо място в четиристранната надпревара със 7 точки.

Втори остана защитаващият титлата си Китай с 5 точки, след като се наложи с 4:3 над Австралия в другия мач от последния трети кръг. Република Корея завърши на трета позиция с 2 точки, а Австралия остана на последно място с 1 точка.

Японците стигнаха до драматичен успех с гол на Йоичиро Какитани в първата минута на добавеното време. Какитани откри резултата в 25-ата минута след дълъг извеждащ пас на Тошихиро Аояма, но осем минути по-късно Юн Ил Лок изравни с удар от 15 метра. Домакините натиснаха в търсене на обрат, но в самия край Какитани с втория си гол донесе трофeя на Япония.