2024-04-23 @ 17:19 EEST
ИСПАНИЯ СТАНА ЕВРОШАМПИОН ПО БАСКЕТБОЛ В АЛБЕНА
СпортБаскетболистките на Испания станаха европейски шампионки при кадетките до 16 г. Това стана на континенталното първенство, което се проведе в Албена и Варна. В последната си среща иберийките победиха Чехия с 54:49, съобщават от пресцентъра на курортния комплекс.

Бронзовите медали бяха спечелени от унгарките, които в малкия финал надделяха над Италия с 62:55. Петото място бе спечелено от Франция след успех с 62:61 над Русия.

Кадетките на България завършиха на последно място и без победа в дивизия „А” на eвропейското първенство. В последния си двубой, за 15-16 място, националките загубиха от Литва със 74:81 и догодина ще играят в дивизия „В”.

ИСПАНИЯ СТАНА ЕВРОШАМПИОН ПО БАСКЕТБОЛ В АЛБЕНА | 0 брой коментари | Регистрация