2024-04-24 @ 08:22 EEST
Сензацията Любимец стъпи на върха в "А" група
СпортНовакът в "А" група Любимец продължава възходящото си представяне в шампионата и вече е номер 1 в таблицата за класиране. "Дините" победиха с 1:0 като домакин Пирин (Гоце Делчев) и остават на лидерска позиция поне до утре, когато е мачът на Литекс с Левски.

Двубоят се разви драматично, след като Пирин имаше възможност да открие още в 11-ата минута. Илия Мунин събори Веселин Марчев в наказателното поле и реферът Радослав Станев отсъди дузпа. Вратарят на Любимец Рашков стана герой минута по-късно, спасявайки ударът на Витанов и добавката на Лапантов.

Домакините стигнаха до успеха в 64-ата минута, когато Аяс добави избита от Абдиков топка в мрежата му, оформяйки крайното 1:0.

Пирин можеше да изравни в даденото продължение, но Пиргов удари напречната гредата зад Рашков.

Любимец води в класирането с 12 точки от 4 победи в 5 мача, следван от Литекс с 10 точки и Лудогорец с 9, но и двата тима са с мач по-малко.

ЛЮБИМЕЦ - ПИРИН (ГД) 1:0
1:0 Самир Аясс (64)