2024-03-29 @ 14:34 EET
ФАЛСТАРТ ЗА СЕПТЕМВРИ И ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК)
СпортС фалстарт започна новото първенство за отбора на Септември (Тервел). В среща от първия кръг на Североизточната "В" футболна група избраниците на треньора Искрен Пенчев загубиха на свой терен от тима на Тича (Долни Чифлик), който е дебютант в третия ешелон. Момчетата, водени от Тодор Каменов, се наложиха с 1:0, като попадението падна през втората част на двубоя.

Негов автор стана бившият футболист на Спартак 1918 (Варна) Венци Маринов, който се разписа в 65-ата минута с глава от точката на дузпата след центриране от корнер на Мартин Христов. В края на първата част домакините останаха с човек по-малко, след като техен играч събори откъсващия се сам срещу вратаря Диян Малчев, за което получи директен червен картон.

Неуспешен се оказа първият кръг и за отбора Черномрец (Балчик). Футболистите на Белия град загубиха с 2:1 като гости на Ботев (Нови пазар).