2024-04-25 @ 06:10 EEST
"Литекс" втори след късна драма с "Любимец"
Спорт"Литекс" потрепери но стигна до трите точки у дома срещу "Любимец" в последен мач от 6-ия кръг в "А" група. Албанецът Армандо Ваюши вкара в 3-та минута от добавеното време след 90-ата, за да донесе успеха с 2:1.

Преди това сензацията в елита поведе в 49-ата минута и бе на път да хвърли в коша всички прогнози. Любимец вкара след маркова атака - центриране на Огнянов и гол на Будинов. Така бе постигнато попадението, което повали и Ботев в Пловдив (2:1).

Ако бе спечелил и в Ловеч, новакът то крайграничното градче щеше да запише паметен хеттрик победи над трите очертаващи се главни претенденти за титлата - Лудогорец (1:0), Ботев и Литекс.

Но домакините обърнаха, след като изпуснаха куп положения. Колумбиецът Джордан вкара четвъртия си гол за сезона за 1:1, преди Ваюши с железни нерви да забие в добавеното време - 2:1.

Литекс е втори с 14 т., изостава на една зад Лудогорец. Трети е Ботев с 13 точки. Четвърти е ... Любимец с 12.