2024-04-19 @ 21:17 EEST
СпортКиев. Българският ансамбъл зае пето място в многобоя на Световното първенство по художествена гимнастика в Киев (Украйна), съобщиха от Българската федерация по художествена гимнастика. Българките получиха трета оценка за съчетанието си с три топки и две ленти - 17.150 точки и 10-а оценка за това с пет чифта бухалки.

Така те събраха сбор от 32.933 точки и се наредиха пети в крайното класиране в многобоя. Ансамбълът на България е в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Найденова, Христиана Тодорова, Цветелина Стоянова, Снежана Дечева и Мирела Георгиева с треньор Ина Ананиева.
В съчетанието с топки и ленти българките се класираха за финала, на бухалки те направиха грешки и останаха извън първите осем финалиста.
Шампион стана Беларус с 35.708 точки (17.783 точки на пет чифта бухалки и 17.925 точки на 3 топки и 2 ленти).
На второ място е защитаващият титлата си Италия с 34.733 точки, а на трето - олимпийският първенец Русия с 34.225 точки.
Домакините от Украйна завършиха 15-и в многобоя, след като направиха грешки на топки и ленти.
В надпреварата участваха 29 ансамбъла, като първите осем на всеки уред се класират за утрешните финали. http://www.focus-news.net

Художествена гимнастика: Българският ансамбъл зае пето място в многобоя на световното първенство в Киев | 0 брой коментари | Регистрация