2024-04-23 @ 15:58 EEST
КРАЙ НА ЧЕРНАТА СЕРИЯ НА ЛЕВСКИ
СпортОтборът на Левски победи Любимец в мач от 7-ия кръг на "А" група. Възпитаниците на Славиша Йоканович се наложиха с 2:0 като гости и по този начин прекъснаха серията от три мача без победа. Дебют за тима от "Герена" направиха Мирослав Иванов и Димитър Макриев.

Левски бе по-мотивираният тим в началните минути и успя да създаде няколко опасности. При една от тях "сините" изпуснаха отлична възможност да открият резултата. Гари Родригес осъществи опасен пробив по лявото крило, който завърши с удар. Стражът на домакините Рашков изби, но топката попадна в непокрития Мирослав Иванов. Новото попълнение на "сините" стреля към опразнената врата, но притичалият Тодор Колев успя да избие в корнер. Така се стигна до 18-ата минута, когато Генков се оказа най-съобразителен пред противниковата врата. Тогава Иванов центрира, бранителят на Любимец Величко Величков чукна леко топката, с което я поднесе на тепсия на Генков и той от метър я прати в празната врата за 0:1. След половин час игра Кевин Бру стреля опасно от 25 метра, но Рашков изби.

През втората част Левски доста намали темпото и футболистите в синьо трудно успяваха да създават опасни ситуации. В 84-ата минута все пак гостите стигнаха до второ попадение. Антонио Вутов вкара първия си гол в "А" група и покачи на 2:0. Юношата на "сините" демонстрира завидно самочувствие и стреля от фаул от малък ъгъл, забождайки топката в мрежата. Попадението бе доста красиво, но вина има стражът Радослав Рашков, който не се намеси по най-добрия начин. В самия край на срещата Мирослав Будинов отправи изстрел с глава, но кълбото профуча на сантиметри над напречната греда и резултатът остана непроменен.

10. Славия       7          2          2          3          9:10      8

11. Нефтохимик            7          2          1          4          7:16      7

12. Черноморец           7          2          1          4          7:10      7

13. Локо (Сф)   6          1          2          3          7:11      5

14. Пирин (ГД)  7          0          1          6          6:23      1