2024-04-19 @ 04:32 EEST
ЛОКО (ПД) СЕ ЗАЛЕПИ ЗАД БОТЕВ (ПД) ТОЧНО ПРЕДИ ДЕРБИТО
СпортОтборът на Локомотив (Пловдив) надви с 3:1 Локомотив (София) в последен мач от 7-ия кръг на "А" група. Успехът изкачи футболистите на Александър Станков на 4-о място в класирането с 13 точки. Те са на 1 точка зад Ботев (Пловдив), а след паузата в шампионата двата тима се изправят един срещу друг на стадион "Христо Ботев". Столичните "железничари" пък остават на предпоследно място с едва 5 точки.

Първата възможност за отбелязване на гол в двубоя се откри пред Камбуров още в 4-ата минута. Таранът нанесе опасен удар с глава след подаване на Александър Якимов, но Божидар Митрев бе на мястото си и улови топката. В 17-ата минута Здравко Лазаров шутира силно от повече от 20 метра, но вратарят на "червено-черните" отново спаси. В 23-ата минута подаване от дълбочина внесе смут в защитата на столичани, Митрев излезе неразчетено, а опитният голмайстор Камбуров се възползва от лошо изчистената топка и с красив удар от въздуха намери опразнената врата за 1:0.

Веднага след почивката гостите осъществиха натиск и можеха да изравнят резултата в 48-ата минута. Страхотен удар от воле на Трифонов обаче попадна в ръцете на Йордан Господинов. Пловдивчани нанесоха своя удар в 50-ата минута. Лазаров центрира от фаул в наказателното поле, където Крачунов се извиси и прати топката във вратата за 2:0. В 58-ата минута Александър Бранеков свали с глава топката в наказателното поле и Дюлгеров с плътен изстрел намали преднината на "черно-белите". В 65-ата минута столичани организираха продължителна атака, започнала от Гаел Нлундулу. Бившият футболист на Черноморец нахлу отляво, подаде към Бранимир Костадинов, който върна към Маркиньос, чийто завършващ удар бе избит пред голлинията от Александър Тунчев. Четири минути по-късно "смърфовете" убиха ентусиазма на своя съперник с трето попадение. Лазаров центрира от корнер, след разбъркване в наказателното поле Махамат игра последен с топката и я прати в собствената си врата за крайното 3:1.

10. Славия       7          2          2          3          9:10      8

11. Нефтохимик            7          2          1          4          7:16      7

12. Черноморец           7          2          1          4          7:10      7

13. Локо (Сф)   7          1          2          4          8:14      5

14. Пирин (ГД)  7          0          1          6          6:23      1