2024-04-18 @ 12:27 EEST
„ДОБРОТИЦА” УЧАСТВА В ДЪРЖАВНОТО ПЪРВЕНСТВО ПО НОЩНО ОРИЕНТИРАНЕ

Край Варна се проведе държавното първенство по нощно ориентиране с 214 участници от всички клубове в България, съобщи председателят на клуб Добротица (Добрич) Красимир Ненов. Той разказа, че състезанието се е провело на нова карта, обхващаща село Слънчево и районът западно от селото.

„Релефът беше сравнително равнинен с множество малки деренца, малки връхчета и дупки. Растителността беше бедна. Липсваха традиционните ориентири като пътища и големи дерета. Навред щъкаха множество светлинки, движейки се в различни посоки. Трябваха наистина много добри умения за ориентиране с карта и компас, за да се завърши успешно състезанието.

Маршрутите бяха сравнително дълги с много контролни точки, което даде възможност на най-добрите да застанат начело в класирането в своите групи. Елитната група при мъжете М 21 имаше маршрут с дължина 8,8 км, измерена по въздушна линия с 35 контролни точки, а най-малките М/Ж 12 имаха маршрути с дължина 1,6 км със 7 КТ”, сподели Ненов.

Добричкият клуб „Добротица” участвал с общо 15 състезатели – млади и ветерани: Антония Маджарова Ж 16, Атанас Марков М 16, Яна Маджарова Ж 18 и Желязко Генов М 18, Илияна Кашева Ж 40, Николай Генов, М 40, Милен Цонев М 45, Мирослав Кашев М 45, Калинка Ненова Ж 55, Димо Петров, Смилен Трифонов и Нено Няголов М 60. За пръв път на нощно ориентиране участвали и трима състезатели от група М 14: Петър Цонев, Йосиф Баналиев и Виктор Корнел. За радост на треньора си Димо Петров всички деца завършиха успешно маршрутите си, но извън призовите тройки. Най-добро постижение има Антония Маджарова, която зае 8-мо място от 15 състезателки в своята група на Ж 16.

Ветераните и тази година показаха, че в Добрич е имало и сега има добри състезатели. Калинка Ненова Ж 55 завоюва златен медал, а Димо Петров М 60 – сребърен медал.

В парка на кв. Аспарухово във Варна пък се проведе нов формат състезание по ориентиране – смесени щафети, разделени по възрастови групи: група А- М/Ж 12 и 14 г.; група Б- М/Ж 16 и 18 г.; група С – М/Ж 20, 21 и 35 г. и група Д – М/Ж над 40 г.

Младата щафета на Добрич съставена от: Антония Маджарова, Атанас Марков, Петър Цонев и Яна Маджарова завърши успешно, но на 7-мо място.

Отново призово място спечели ветеранската ни щафета, която извоюва сребърни медали в борба с 5 други щафети.

„ДОБРОТИЦА” УЧАСТВА В ДЪРЖАВНОТО ПЪРВЕНСТВО ПО НОЩНО ОРИЕНТИРАНЕ | 0 брой коментари | Регистрация