2024-03-29 @ 01:46 EET
КАРИНА ГЕОРГИЕВА И МАРИНА ХРИСТОВА СА В ТОП 5 НА НАЙ-ДОБРИТЕ ТЕНИСИСТКИ
СпортЗавърши тенис турнирът „Мастърс” по програмата на БФТ „Тенис 10”  на „зелен” корт , организиран от в. Стандарт” и за наградите на ОББ. В престижното състезание на СК „Дема” в София участие взеха 32 момичета и момчета до 10-годишна възраст от цялата страна. Те бяха излъчени на първенства във всеки от шестте региона на БФТ.

При момчетата единствено шампионът Пьотр Нестеров  („Черно море-Елит” Вн) завърши без загуба.  След него се наредиха съотборникът му  Николай Неделчев  и Никола Керемедчиев (ТК „ДЕМА”).  13-ти от общо 16 финалисти в престижната надпревара се класира Емилиян Цветков от Изида.

Драмата при момичетата бе пълна, защото първите Лиа Каратанчева (ТК „София”), Велина Минчева („Албена” Пд) и Стела Пеева („Галакси” Бс) завършиха с равни показатели. Заради по-доброто си геймово съотношение титлата отиде при Каратанчева. На четвърто място се класира Карина Георгиева от Изида (Добрич), а веднага след нея се нареди нейната съотборничка Марина Христова.

Състезателите играха по системата – в групи всеки срещу всеки. Според класирането си определиха нови групи, в които се подредиха от първо до шестнадесето място. Така всеки участник изигра по шест мача за два дни. Общо за състезанието се изиграха 96 срещи.