2024-04-19 @ 05:05 EEST
Ювентус стъпи накриво в Копенхаген
СпортДатският шампион ФК Копенхаген и италианския първенец Ювентус не успяха да се победят и завършиха 1:1 в първия си мач от Група “B” на Шампионската лига. Гостите имаха огромно превъзходство в мача, но направиха голям брой пропуски. Футболистите на „Старата госпожа” отправиха общо 20 удара по посока на вратата на домакините, повече от половината точни, но само веднъж успяха да я поразят.

Вратарят на ФК Копенхаген Йохан Виланд направи невероятните спасявания и отрази опасни удари на Тевес, Киелини, Видал, Джовинко, които можеха и да се разпишат.

Домакините поведоха в 14-ата минута след статично положение, при което Николай Йоргенсен се оказа най-съобразителен и преодоля Буфон за 1:0. Едва след почивката „бианконерите” успяха да изравнят. Това се случи в 54-ата минута, когато Фабио Куалиарела се възползва от асистенция на Пелусо и изравни за 1:1. След това Куалиарела удари и греда в последната минута, но отборът му спечели само точка.

Така за втори пореден сезон Ювентус не успя да спечели в Дания, след като преди година извъртяха същия резултат с Нордселанд.

ГРУПА „В“
1:0 Николай Йоргенсен (14), 1:1 Фабио Куалиарела (54)

Копенхаген, „Паркен“
Съдия: Иван Бебек (Хър)

ФК Копенхаген: 21.Виланд, 5.Мелберг , 3.Бенгтсон , 17.Сигурдсон, 2.Якобсен, 6.Клаудемир (86 - 15.Марграйтер), 30.Боланьос (79 - 24.Тоутоу), 8.Делейни, 22.Браатен, 18.Йоргенсен, 12.Абди (70 - 19.Гисласон)

Ювентус: 1.Буфон, 26.Лихтщайнер (88 - 33.Исла), 19.Бонучи, 5.Огбона, 3.Киелини, 13.Пелусо (73 - 11.Де Челие), 21.Пирло, 23.Видал , 6.Погба, 10.Тевес, 27.Куалиарела (77 - 12.Джовинко)