2024-04-25 @ 11:57 EEST
КАЛИАКРА ЗАГУБИ ОТ ДУНАВ С 3:1
СпортФутболистите на Калиакра записаха втора загуба в единната "Б" група. Те отстъпиха при гостуването си на Дунав с 3:1. В същото време русенският тим постигна първата си победа след завръщането на отбора сред професионалистите. Мачът бе от 7-ия кръг на втория ешелон и се игра пред около 1 500 зрители на Градския стадион в Русе.

Двата тима започнаха предпазливо, като първата по-опасна ситуация бе пред вратата на гостите. Младен Стоев опита изстрел от около 25 метра, но стражът на Калиакра Димитър Илиев спаси. В 17-та минута отново Стоев затрудни максимално Илиев с шут от пряк свободен удар, като топката бе избита в ъглов удар. При последвалото центриране най-съобразителен до лявата греда бе юношата на Дунав Александър Георгиев, който прати с глава коженото кълбо в мрежата за 1:0. Последваха няколко атаки на тима от Каварна, при които вратарят Пламен Сашев трябваше да отразява удар от непосредствена близост. В 30-ата минута грешка в русенската отбрана бе наказана и Дарин Андонов изравни - 1:1. Няколко минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа, след като изстрел на Николай Петров срещна ръката на Иван Иванов от Калиакра, но главният съдия Мартин Стоименов не отсъди 11-метров наказателен удар. В самия край на първото полувреме Ивайло Раденцов изпълни по най-добрия начин пряк свободен удар от границата на наказателното поле на гостите и прати топката в горния ляв ъгъл - 2:1 за Дунав.

През втората част редиците на каварненци бяха чувствително освежени след влизането на Фабрис Фока в 67-ата минута. Младият камерунец бе в основата на няколко опасни атаки на гостите, но Сашев не позволи топката да влезе отново в мрежата му, а веднъж и напречната греда му помогна. Домакините също имаха своите шансове, но удари на Диян Димов и Владимир Каптиев бяха отразени. В даденото от съдията продължение Младен Стоев бе изведен на добра позиция отляво и преодоля вратаря Илиев с точен изстрел за крайното 3:1.

КАЛИАКРА ЗАГУБИ ОТ ДУНАВ С 3:1 | 0 брой коментари | Регистрация