2024-04-19 @ 20:05 EEST
„Лудогорец“ е на 1/16-финал в Лига Европа след 1:1 с „Черноморец" (Одеса)

„Лудогорец" направи 1:1 с „Черноморец" (Одеса) и се класира в следващата фаза на Лига Европа. За българският тим вкара Жуниор Кишада (47-ата мин.), а попадението за гостите бе дело на Гай (63-ата мин.). С това равенство „орлите" със сигурност ще заемат едно от първите две места в групата си, дори и да загубят оставащите си два мача - гостуване на „Динамо" (Загреб) и домакинство на ПСВ (Айндховен).

През първото полувреме на терена преобладаваха основно здравата битка и многоходовите разигравания в средата на терена, а головите опасности бяха рядкост.

В началото на втората част българите успяха да вкарат, но след това допуснаха нелеп гол и позволиха на „Черноморец" да владее играта до края на мача.

За щастие не се стигна до ново попадение за гостите, благодарение на добрите изяви на вратаря Владо Стоянов и „Лудогорец" заслужено е в следващата фаза на турнира.

„ЛУДОГОРЕЦ" - „ЧЕРНОМОРЕЦ" 1:1

Голмайстори:
1:0 Кишада (47)
1:1 Гай (63)

„ЛУДОГОРЕЦ": Стоянов, Кайсара, Моци, Барт, Минев, Ешпиньо, Златински, Александров (57-Стоянов), Марселиньо, Мисиджан, Кишада (79-Бургзорг)

„ЧЕРНОМОРЕЦ": Безотосний, Бергер, Фонтанело, Минейро, Кутас, Ковалчук, Гай, Бобко, Риера, Джа Джедже, Антонов

„Лудогорец“ е на 1/16-финал в Лига Европа след 1:1 с „Черноморец" (Одеса) | 0 брой коментари | Регистрация