2024-04-24 @ 19:00 EEST
КАЗИЙСКИ И ХАЛКБАНК СПЕЧЕЛИХА ДЕРБИТО НА АНКАРА
СпортВолейболният вицешампион на Турция Халкбанк (Анкара), който е воден от българския треньор Радостин Стойчев и където играе българската звезда Матей Казийски, спечелиха дербито на Анкара. Възпитаниците на Радо Стойчев надиграха Зиратбанк (Анкара) с 3:1 (25:23, 27:29, 25:22, 25:17) в мач от междинния 5-ти кръг на турската Лига 1.

По този начин волейболистите на Халкбанк са на 2-ро място във временното класиране с 13 точки след 4 победи и 1 загуба. В следващия 6-ти кръг Казийски и компания гостуват на Торул Генчлик Гюмюшхане. Срещата е в събота (16 ноември) от 13,00 часа българско време. Мачът започна равностойно до първото техническо прекъсване, което дойде при минимална преднина за Халкбанк - 8:7. Постепенно символичните гости от Зиратбанк успяха да дръпнат с 16:12. Благодарение на силната игра на Матей Казийски Халкбанк успя да обърне резултата до крайното 25:23. Втората част бе изключително оспорвана и равностойно, но в края й Зиратбанк успя да я измъкне с 29:27 чрез по-малко грешки в атака. В следващите гейма момчетата на Радо Стойчев успяха да наложат играта си и да ги спечелят съответно с 25:22 и 25:17, а с това и мача с 3:1. Капитанът и звезда на Халкбанк Матей Казийски игра стабилно цял мач и завърши с 11 точки (1 блок, 48% ефективност в атака, 30% позитивно и 20% перфектно посрещане) за успеха. Гръцкият център Митар Джурич (5 блока и 50% ефективност в атака) и кубинецът Османи Хуанторена бе над всички с 18 точки (2 блока, 3 аса, 39% ефективност в атака, 42% позитивно и 24% перфектно посрещане) станаха най-полезни съответно с 19 и 18 точки за победата. За тима на Серхат Чошкун реализира 19 точки.

КАЗИЙСКИ И ХАЛКБАНК СПЕЧЕЛИХА ДЕРБИТО НА АНКАРА | 0 брой коментари | Регистрация