2024-04-25 @ 15:05 EEST
Равен в постно дерби между ЦСКА и „Левски“
СпортЦСКА и „Левски“ завършиха наравно 0:0 в първи осминафинал за Купата на България. Двубоят се игра на Националния стадион „Васил Левски“. Реваншът е на 19 декември. Двубоят не предложи кой знае какво за феновете, особено през първото полувреме, което бе изключително слабо. Съдията Цветан Кръстев, който дебютира във вечното дерби, се справи, но и нямаше да решава кой знае какви спорни ситуации.

Треньорите на ЦСКА Стойчо Младенов и Анатоли Нанков отново бяха наказани и не присъстваха на резервната скамейка. Тимът бе воден от треньора на вратарите Илиян Василев. ЦСКА излезе с традиционния си състав, като Мартин Петров поведе атаката. Врачанинът бе контузен и пропусна дербито с Лудогорец (0:2). В защита започнаха Апостол Попов, Валентин Илиев, Джаксън Менди и Жереми Фо-Поре. В средата на терена стартираха Тодор Янчев и Ивайло Чочев, по крилата Марсиньо и Неманя Милисавлевич, а напред Мартин Петров и Емил Гъргоров.

Антони Здравков заложи на Дъстли Мулдер отдясно, Станислав Ангелов и Даниел Димов в центъра, а отляво игра Нуно Пинто. В средата на терена титуляри започнаха Владимир Гаджев, Орлин Старокин и Ларсен Туре, а триото в атака бе Мирослав Иванов, Гари Родригес и Цветан Генков.

Първото полувреме бе на средно ниво с малко голови положения. „Левски“ започна по-активно и с повече желание. Във 2-ата минута Ларсен Туре стреля с глава сам срещу Томас Черни, като изскочи зад защитата, но имаше вдигнат флаг за засада. Даниел Димов се бе заел да стои близо до Мартин Петров. Защитникът на „Левски“ играеше добре срещу звездата и не му даде никакъв шанс да се възползва от опита и бързината си. Едва в края на полувремето Мартин изскочи зад отбраната, но Димов отново с шпагат му отне топката. В 21-ата минута съдиите отмениха попадение на Валентин Илиев. Мартин Петров центрира, Менди свали топката към Илиев, който също с глава вкара топката във вратата, но бе в засада. В 25-ата минута Марсиньо проби отдясно, но не потърси подаване, а стреля над вратата. В 33-ата минута Мирослав Иванов от фаул удари десния страничен стълб на вратата зад Томас Черни. В 38-ата минута Емил Гъргоров стреля с глава след центриране на Милисавлевич, но слабо и в ръцете на Пламен Илиев. През първата част офанзивното трио на ЦСКА като че ли не успя да се справи и рядко надиграваше „синята“ защита. От другата страна „Левски“ разчиташе на изритани топки към Гари Родригес, който с бързината си се надяваше да се справи с Менди и Валентин Илиев. Двамата обаче играха стабилно през първото полувреме.

Второто полувреме отново започна с лек превес на „Левски“. Гари Родригес имаше възможност да открие резултата в 48-ата минута. Холандецът бе изведен отляво по крилото, влезе в наказателното поле, но с диагонален удар прати топката покрай гредата. В 64-ата минута Мартин Петров напусна игра, а на негово място се появи Мамади Сидибе. Нападателят раздвижи атаката на ЦСКА. В 69-ата минута Сидибе получи извеждащ пас, Пламен Илиев излезе да го пресрещне извън наказателното поле, нападателят го преодоля, но отиде към ъгловото флагче и не успя да продължи атаката. Емил Гъргоров се разигра в последните двайсетина минути, а в 71-ата отправи хубав удар, топката обаче се отби от външната страна на мрежата. В 76-ата минута Пламен Илиев изби удар с глава на Апостол Попов, а след това Гъргоров с малко не успя да засече центриране в наказателното поле.

Двубоят по минути ТУК

ЦСКА - "ЛЕВСКИ" 0:0
ЦСКА: 12.Томас Черни, 19.Апостол Попов, 6.Джаксън Менди, 14.Валентин Илиев (к), 37.Жереми Фо-Поре, 5.Тодор Янчев, 18.Ивайло Чочев (87 - 45.Григор Долапчиев), 23.Емил Гъргоров, 11.Неманя Милисавлевич, 10.Марсиньо (72 - 15.Браян Хауърд), 17.Мартин Петров (64 - 7.Мамади Сидибе)
Резерви: 99.Стоян Колев, 8.Николай Дюлгеров, 15.Брайън Хауърд, 21.Венцислав Василев, 45.Григор Долапчиев, 71.Антон Карачанаков, 7.Мамади Сидибе
Треньор: Илиян Василев (Стойчо Младенов и Анатоли Нанков са наказани)

"ЛЕВСКИ"
:
23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 4.Станислав Ангелов (к), 25.Даниел Димов, 28.Нуно Пинто, 45.Владимир Гаджев (88 - 35.Пламен Димов), 6.Орлин Старокин (60 - 75.Кевин  Бру), 59.Ларсен Туре, 20.Мирослав Иванов, 11.Гари Родригес, 9.Цветан Генков (71 - 7.Димитър Макриев)
Резерви: 1.Горан Блажевич, 5.Алехандро Перес, 35.Пламен Димов, 55.Йордан Милиев, 75.Кевин Бру, 22.Илиян Йорданов, 7.Димитър Макриев
Треньор: Антони Здравков

Национален стадион: "Васил Левски"
Съдии: Цветан Кръстев, Крум Стоилов, Диян Вълков
4-ти съдия: Радан Мирянов
Делегат: Христо Ботев
Жълти картони: Апостол Попов, Мамади Сидибе (ЦСКА); Кевин Бру, Мирослав Иванов ("Левски")