2024-04-18 @ 18:36 EEST
ЦСКА ликува в Добрич
Спорт Волейболистите на ЦСКА успяха да се наложат като гост на Добруджа с  3:2 гейма (20:25, 25:22, 25:14, 16:25, 15:11) в мач от 5-ия кръг на Суперлигата. Двубоят се игра в препълнената до краен предел зала "Добротица" в Добрич.

Успехът е четвърти за ЦСКА от началото на новия сезон в Суперлигата. Водените от Александър Попов "армейци" имат и една загуба. Добруджа пък до момента е с 3 победи и 2 поражения.

В днешната среща волейболистите на ЦСКА поведоха с 1 точка при първото техническо прекъсване - 8:7. Добруджа заигра по-добре и успя да обърне резултата до 14:11. Второто техническо прекъсване дойде при 16:13, след като Красимир Георгиев би сервис в аут. Единичен блок на Димитър Иванов даде аванс на Добруджа от 19:14. Домакините поведоха с 21:16, след като Бойко Бонев пристъпи в полето на противника. Добруджа спечели първата част с 25:20.

Втората част започна по-добре за домакините, които поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване. ЦСКА намали до 7:8 след ас на Бранимир Грозданов. "Червените" изравниха до 8:8 и на свой ред поведоха с 10:9 след грешка на Йордан Желязков. Второто техническо прекъсване дойде при 16:13 за "червените". ЦСКА поведе с 19:14 след добра серия на начален удар на Красимир Георгиев, като в крайна сметка гостите от София спечелиха частта с 25:22.

И в началото на третия гейм "армейците" продължиха да доминират. Избраниците на Сашо Попов набързо поведоха със 7:1. Първото техническо прекъсване дойде при 8:3 за "червените". Атака на Ивайло Стефанов направи резултата 14:6. Георги Сеганов увеличи разликата в полза на ЦСКА до 19:10. Ивайло Стефанов направи 21:10. ЦСКА стигна до успех в третата част с убедителното 25:14.

Четвъртият гейм започна равностойно, като равенството се запази до 7:7. Добруджа излезе напред при първото техническо прекъсване с 8:7. Домакините поведоха убедително с 13:9. В крайна сметка домакините спечелиха лесно частта с 25:16 и така се стигна до решителен тайбрек. Той започна добре за "червените", които поведоха с 3:1 след ас на Красимир Георгиев. Добруджа изравни при 3:3 след аут в атака на Бранимир Грозданов. ЦСКА отново поведе с 5:3, но домакините изравниха до 5:5 след ас на Йован Чулафич. "Червените" дръпнаха с 8:7 при техническото прекъсване. След единична блокада на Красимир Георгиев стана 11:7. Добруджа намали до 9:11 след атака в антената на Бойко Бонев. "Червените" стигнаха до мачабол при 14:10 след мрежа на Йордан Желязков и в крайна сметка спечелиха тайбрека с 15:11 и мача с 3:2 гейма.  http://www.blitz.bg