2024-04-16 @ 13:40 EEST
ЦСКА НАТУПА ПИРИН С 2:0
СпортОтборът на ЦСКА записа рутинна победа над гостуващия тим на Пирин (Гоце Делчев). Последният мач от 21-ия кръг на "А" група завърши с успех на "червените" с 2:0.

ЦСКА изигра срещата на бавни обороти и не успя да задоволи своите привърженици с качествена продукция. Въпреки това възпитаниците на Стойчо Младенов създадоха достатъчно чисти положения срещу последния в класирането и заслужено прибавиха в своя актив нови три точки. От своя страна пък Пирин не успя нито веднъж да застраши стража Райс Мболи, който нямаше никаква работа и замръзна в студената неделна вечер.

Мачът стартира с няколко опасности пред вратата на гостите, от които ЦСКА не успя да се възползва. В 14-ата минута Венцислав Василев се впусна по дясното крило и подаде към Тодор Янчев, който от добра позиция стреля в аут. Малко преди това Мартин Петров имаше възможност да отбележи, но ударът му с десния крак бе слаб и не намери целта. В 16-ата минута Омар Косоко центрира към Емил Гъргоров. Бадема се хвърли и успя да чукне кълбото, но за жалост на "червените" топката не посети мрежата. Три минути по-късно и Апостол Попов се нареди на опашката с пропускащи голови положения. Защитникът се възползва от разбъркване в наказателното поле, но от няколко метра шутира високо над напречната греда. Секунди по-късно Валентин Илиев повтори упражнението. Петров центрира отдясно, но бранителят пропусна да се разпише от два метра с глава.

През втората част "армейците" стигаха по-трудно до чисти ситуации, но за сметка на това бяха по концентрирани пред противниковата врата, което им донесе нужния успех. Така се стигна до 56-ата минута, когато Мамади Сидибе изведе своя тим напред в резултата. Малиецът довкара избита от вратаря топка след удар на Емил Гъргоров. В 70-ата минута Ивайло Чочев се възползва от груба грешка на бранителя Васил Панайотов и с лекота покачи на 2:0. В оставащите минути двубоят се доиграваше и на терена не се случи почти нищо интересно.