2024-04-25 @ 13:34 EEST
ЛЕВСКИ ВКАРА ШЕСТ ГОЛА НА НЕФТОХИМИК
СпортОтборът на Левски победи Нефтохимик с 6:1 като гост в мач от 23-ия кръг на "А" футболна група.

Още в 6-ата минута резултатът бе открит. Беше отсъден фаул в полза на гостите отляво. Гари Родригес изпълни по земя покрай изградената стена, Орлин Старокин продължи с удар движението на топката, която се оказа в мрежата за 1:0. В 15-ата минута Гари Родригес проби отляво, центрира, а Димитър Макриев засече топката отблизо и необезпокояван вкара за 2:0. При попадението останаха обаче съмнения за засада. В 33-ата минута Антонио Вутов изведе чудесно през центъра Димитър Макриев, който излезе сам срещу вратаря Денчев, преодоля го и отбеляза за 3:0. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

Второто полувреме започна с размяна на атаки. В 68-ата минута Нуно Пинто центрира към Ларсен Туре, но Денчев спаси. В 70-ата минута Петър Димитров отправи удар от воле, но Пламен Илиев го отрази. В 71-ата минута, след двойно подаване между Гари Родригес и Ларсен Туре, роденият в Холандия играч нахлу в наказателното поле и реализира за 4:0. В 73-ата минута домакините намалиха преднината на своя противник - след меле топката се чукна в Алехандро Перес, който си отбеляза автогол за 1:4. В 78-ата минута Антонио Вутов бе препънат в наказателното поле от Сечков, а Гари Родригес отбеляза за 5:1. В 93-ата минута Нуно Пинто центрира отляво, Илиян Йорданов плонжира и засече с глава за крайното 6:1.