2024-04-25 @ 15:18 EEST
ЛУДОГОРЕЦ РАЗБИ СТОЛИЧНИТЕ "ЖЕЛЕЗНИЧАРИ" С 4:0
СпортОтборът на Лудогорец не допусна изненада и победи закъсалия тим на Локомотив (София) с 4:0. Така след 16-ата си победа за сезона възпитаниците на Стойчо Стоев събраха актив от 50 точки, който им отрежда второ място в класирането. „Орлите" обаче имат и мач по-малко от временния водач Литекс.

Изненадващо или не, отборът на Локомотив влезе далеч по-мобилизирано в мача. Още във втората минута Гаел беше на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му с левия крак бе слаб и попадна право в ръцете на вратаря Чворович. Бившият страж на Миньор внимаваше и в следващата атака, когато пресече едно подаване към Гаел. Десет минути по-късно дейният Гаел намери Димитър Илиев на границата на наказателното поле. Таранът отправи изстрел, ала топката попадна в обсега на Иван Чворович. От тук до края на полувремето нервите и грубите влизания взеха връх. Играчи и на двата отбора си разменяха закани и остри шпагати, които на няколко пъти преминаха и в масови мелета. Особено изнервен от ситуацията бе Светослав Дяков. Капитанът на Лудогорец раздаваше балтии по целия терен, като реферът Владимир Вълков буквално го пожали и не му показа втори жълт картон. Същото обаче важеше с пълна сила и за скандалджията от състава на Локо - Даниел Гаджев.

Шампионите от Лудогорец вдигнаха оборотите през втората част. „Орлите" заиграха с далеч по-голямо желание и логично стигнаха до гол още в 51-ата минута. Дани Абало проби по крилото, след като получи хубаво подаване от Безяк. Испанецът навлезе в наказателното поле и пусна към връхлитащия Марселиньо, който между Махамат и Дюлгеров успя да отбележи за 1:0. Всичко в тази среща приключи след около 15 минути, когато разградчани успяха да удвоят своята преднина. Отново в прегръдките на своите съотборници бе Марселиньо. Бразилецът бе изведен зад отбраната на Локо и с удар от границата на вратарското поле препарира Митрев за 2:0. Гостите от Локомотив можеха да се върнат в мача в 80-ата минута. Голям пропуск обаче направи Александър Дюлгеров. Той остана сам срещу вратаря, но бе побутнат от Светослав Дяков, загуби равновесие и не успя да нанесе качествен удар. Класиката в този двубой бе фиксирана само две минути по-късно. Автор на попадението стана испанецът Даниел Абало, който се възползва от отлична асистенция на Мишо Александров и отблизо разстреля  Божидар Митрев за  3:0. Разигралите се футболисти на Лудогорец не спираха с атаките. В 90-ата минута Ернандес удари гредата, а секунди по-късно Абало оформи крайното 4:0 след техничен изстрел от границата на наказателното поле.