2024-04-20 @ 14:59 EEST
ШАХМАТЕН ТАЛАНТ ОТ ДОБРИЧ ЗАПИСА 5 ПОБЕДИ И ДВЕ РЕМИТА НА СВЕТОВНОТО В ОАЕ
СпортМомчил Петков от клуб Енергия 21 (Добрич) се класира на 61 място на световното индивидуално първенство по шахмат за момичета и момчета до 18-годишна възраст от общо 179 участници в неговата група. Състезанието се проведе в Ал Аин, Обединени арабски емирства, а малкият талант представи България при момчетата до 8-годишна възраст.
PN 004-14

Момчил завърши с 6 точки. Началото му бе изключително силно. Той започна с 3 поредни победи над състезатели от ОАЕ, Йордания и над №6 в крайното класиране Киан Поормосави Сайед, който допусна само две загуби в 11 партии. До края на надпреварата той записа още две победи над шахматисти от Русия и Монако, направи две равенства с поляк и монголец, а поражения допусна от трима индийци и един унгарец. Шампион с 11 победи от 11 партии стана Рамеш Праггнанандхаа от Индия.
Участниците премериха сили по швейцарска система в 11 кръга. В 12-те категории се представиха над 2000 шахматисти от 118 държави. Бранзов медал за България спечели Габриела Антова при момичетата до 12 г. с 8,5 от 11 възможни точки.

На снимката: Момчил Петков с Тодор Спиров от клуб Енергия 21 преди старта на световното първенство по класически шахмат в ОАЕ 2013 година.

ШАХМАТЕН ТАЛАНТ ОТ ДОБРИЧ ЗАПИСА 5 ПОБЕДИ И ДВЕ РЕМИТА НА СВЕТОВНОТО В ОАЕ | 0 брой коментари | Регистрация