2024-03-29 @ 15:47 EET
Уникално: Блестяща Пиронкова спечели първа титла!
Спорт Прекрасен български ден! Цветана Пиронкова спечели първата титла в кариерата си от турнир на WTA Ниво. Пловдивчанката победи германката Анджелик Кербер с 6:4, 6:4 на финала в Сидни.

Пиронкова записа осма поредна победа на турнира, след като се включи от първия кръг на квалификациите. Историческо постижение - до момента нито една тенисистка не е достигала до финал и титла след преминаване на квалифакациите. Пиронкова взе последователно скалпа на три тенисистки от Топ 10 - Сара Ерани, Петра Квитова и Анджелик Кербер.
АНДЖЕЛИК КЕРБЕР - ЦВЕТАНА ПИРОНКОВА 0:2 сета (4:6, 4:6)

ПЪРВИ СЕТ
В първия гейм Пиронкова нямаше проблеми при свой сервис и спечели с 40:15 - 1:0. Във втория гейм на сервис застана Кербер и Пиронкова поведе с 40:15, с което получи два шанса за пробив. Германката обаче изравни до 40:40. Кербер поведе въпреки борбата на пловдивчанката за всяка топка. Германската тенисистка спаси подаването си и изравни за 1:1 гейма. В третия гейм Пиронкова направи няколко грешки и допусна пробив за 1:2, след като два пъти изкара топката в аут. Кербер застана на сервис и резултатът мина през 30:30, след което Пиронкова изпрати топка дълбоко в полето й, с което поведе с 40:30. Кербер направи двойна грешка при сервис и Пиронкова върна пробива - 2:2 гейма. В следващия сервис гейм Пиронкова отново предаде инициативата на германката, която поведе с 30:0. Цвети върна една точка за 15:30 след хубав ас, но загуби още една за 15:40. Българката изпрати следващ бомбен сервис, който Кербер не успя да отиграе - 30:40. Последва още един подобен сервис и последвал форхенд за 40:40. Пиронкова продължи да удря мощно и с две поредни точки спечели подаването си - 3:2 гейма. Шести гейм и сервис за Кербер, която губеше с 0:30 след прекрасна пусната топка на Пиронкова зад мрежата. Световната №9 изравни за 30:30, след което изпрати топка в аут за 40:30 в полза на Пиронкова. Българката получи брейкпойнт, но последва равенство 40:40. Цвети се подигра с Кербер в следващото разиграване, разхождайки я по целия корт и получи предимство, но Кербер отново спаси - 40:40. В крайна сметка Цветана Пиронкова направи втори пробив и поведе с 4:2. В седмия гейм сервираше Пиронкова, която изостана с 0:30, но направо размаза германката със страхотни топки до крайната линия и обърна резултата до 40:30. В този момент дойде първата двойна грешка на българката, която направи резултата 40:40. Пиронкова взе преднина след хубав сечен сервис и последвал удар по линията, но Кербер я затрудни с бекхенд и върна резултата 40:40. След продължително разиграване Пиронкова прати топката в аут и Кербер върна пробива за 3:4 гейма. Кербер спечели следващото си подаване без проблем на нула и изравни - 4:4 гейма. Кербер спечели следващото си подаване без проблем на нула и изравни - 4:4 гейма. Цветана Пиронкова се представи добре на свой сервис и продължи да затруднява Кербер. Българката поведе с 40:15, но избърза и прати топката в аут от бекхенд за 40:30. Нашето момиче обаче завърши гейма с уникална топка до линията и поведе с 5:4. Германката сервира в десетия гейм и изпитваше доста сериозни трудности. Кербер поведе с 30:15, после и с 40:15. Световната №9 обаче сгреши и резултатът стана 30:40, а след ново разиграване Кербер изпрати топката в аут за 40:40. Пиронкова реализира страхотна точка за предимство, но Кербер пусна къса топка до мрежата, която Цвети стигна, но изпрати в аут - 40:40. Кербер продължи да греши на първи сервис, последваха хубави удари на Пиронкова, която направи нов пробив и спечели първия сет с 6:4.

ВТОРИ СЕТ
В първия гейм на втория сет на сервис застана Пиронкова, която заби ас за 30:15. След това обаче резултатът стана 40:40, а Пиронкова заби ас №3 и получи предимство, а след това след аут на Кербер българката поведе с 1:0 гейма. Вторият гейм беше маратонски, като 10 пъти! се стигаше до резултат 40:40. В повечето случаи Пиронкова получи шанс за пробив, но германката се измъкваше. След десетото равенство Кербер получи геймбол, но последва...11-то равенство 40:40! В крайна сметка германката спечели гейма и изравни - 1:1. В третия гейм Пиронкова застана на сервис и поведе с 40:0, а след това допусна една точка за 40:15 и още една за 40:30. Последва равенство 40:40 след добра игра на германката. Два пъти Цвети получи предимство и в крайна сметка удържа подаването си и поведе с 2:1 гейма. В четвъртия гейм, в който сервира Кербер, Пиронкова игра добре и стигна до 30:30. Кербер изпрати топката в аут и Цвети поведе с 40:30, с което получи брейкпойнт. Пиронкова направи пробив и поведе с 3:1 гейма. Пиронкова сервира, за да затвърди пробива и пласира страхотни удари в двата края на полето, с което поведе 30:15. След това сгреши и прати топката в мрежата за 30:30. Кербер поведе с 40:30, а след това направи пробив за 3:2 гейма в полза на Пиронкова. В следващия сервис гейм Кербер дръпна с 30:15, а след това и с 40:15. Пиронкова заби страхотно воле за 30:40. Германката обаче удържа подаването си и затвърди пробива за 3:3 гейма. В следващото подаване Пиронкова започва да изпитва трудности и губеше с 15:40. Българката допусна пробив и вече губеше с 3:4 гейма. В осмия гейм на сервис застана Кербер, която трябваше да затвърждава пробива си. Пиронкова поведе с 15:0, а с помощта на мрежата и с 30:0. Българката принуди германката да сгреши и поведе с 40:0, с което получи три шанса за връщане на пробива. Пиронкова го направи, върна пробива и изравни за 4:4 гейма. В деветия гейм Пиронкова трябваше да затвърди пробива си и с ас №4 поведе с 30:15, като преди това заби уникална прехвърляща топка. Последваха нови страхотни удари по линиите на Цветана, която поведе с 40:15. След аут на Кербер, българката поведе с 5:4 гейма. В десетия гейм Кербер сервираше и резултатът стана 15:15. Кербер изпрати топката в мрежата за 30:15 за Пиронкова. Българката получи втори мачбол за 40:15 и не го пропиля - 6:4, а с това спечели и мача.

Уникално: Блестяща Пиронкова спечели първа титла! | 0 брой коментари | Регистрация