2024-03-29 @ 10:50 EET
ГРИП СПРЯ ГЕОРГИ БРАЙКОВ ЗА ХЪРВАТСКА
Спорт40-градусова температура и грип с спряха състезателят на клуб Самурай (Добрич) Георги Брайков от участие в силния международен турнир по карате в хърватския град Самобор, съобщи пред репортер на НДТ сенсей Димитър Христов. Другият негов възпитаник Стоян Паскалев нямаше късмет при жребий. Още в първия кръг в кат. до 63 кг на „кумите” добруджанецът срещна черногорец и загуби с 3-2 точки. По-късно противникът му достигна до четвъртото място от общо 41 участници в категорията.

В турнира участваха над 1500 каратеки от 20 държави. Националите ни се завърнаха с 4 медала – златен, два сребърни и бронз. 17-годишната Силвия Валентинова, от карате клуб "Аида Нет" (Хасково) спечели един златен и един сребърен медал. Тя завоюва златото в категория до 53 килограма в нейната възрастова група и сребърен медал при жените до 21 години в същата категория. Александра Стублева от клуб "Никон" (София) взе сребърен медал при жените до 21 години 60 килограма. 14-годишният Васил Ривов от "Аида Нет" (Хасково) стана трети при кадетите до 52 килограма Международният турнир в Самобор беше контролно състезание за националите за предстоящото Европейско първенство в Лисабон (Португалия) от 5-и до 9-и февруари. В шампионата на Стария континент ще участват Георги Брайков и Стоян Паскалев.