2024-04-24 @ 18:17 EEST
КАЛИАКРА ПОБЕДИ АРАРАТ В "АЛБЕНА КЪП 2014"
СпортОтборът на Калиакра постигна минимална победа с 1:0 над арменския Арарат (Ереван) във втория си мач на турнира "Албена къп 2014". Двата отбора изиграха интересно първо полувреме, но чистите голови ситуации не бяха много. Първото по-сериозно положение в мача бе за Калиакра.

В 7-ата минута Пламен Димитров стреля опасно от границата на наказателното поле, но вратарят на Арарат спаси. В 20-ата минута Арсен Балабелян центрира много точно в наказателното поле на Калиакра, Андрейс Переплоткинс стреля с глава и отбеляза гол, който не бе признат заради засада. В 25-ата минута вратарят на арменците Степан Газарян спаси опасен удар на Янислав Иванов от пряк свободен удар. В 59-ата минута Арарат можеше да отбележи гол, но вратарят на Калиакра показа завидна реакция след удара на Давид Григорян. В ответната атака Александър Василев бе изведен отлично, излезе сам срещу вратаря, преодоля го и реализира за 1:0. В 88-ата минута Християн Кожухаров можеше да вкара нов гол за Калиакра, но след прехвърлящия му удар топката излезе в аут.
В другата среща от втория кръг на турнира Спартак (Варна) загуби от Раковски с 0:1.
След изиграването на срещите от първите два дни на турнира Калиакра и Раковски имаха по 4 точки, Арарат (Ереван) - 3 точки, а Спартак (Варна) бе без спечелена точка. Следващата среща от турнира бе вчера, когато един срещу друг излязоха Раковски и Арарат. Вторият двубой, в който трябваше да играят Калиакра и Спартак (Варна), не се проведе, защото двата отбора играят един срещу друг в първия кръг след зимната пауза на първенството в "Б" група. Организаторите на турнира в Албена обявиха, че за този мач ще бъде изтеглен служебен резултат.