2024-04-19 @ 09:50 EEST
ВОЛЕЙБОЛИСТИТЕ НА ДОБРУДЖА 07 ЗАГУБИХА ОТ ЦСКА С 3:1 В СУПЕРЛИГАТА
СпортВолейболният отбор на Добруджа 07 загуби от ЦСКА с 1:3 в зала "Васил Симов" в мач от 16-ия кръг на Суперлигата - 27:29, 25:17, 25:19, 25:23. След този мач "червените" заеха пето място във временното класиране с 27 точки след 10 победи и 6 загуби. Тимът на Добруджа пък е на 7-мо място с 22 точки след 7 победи и 9 загуби.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Пирин (Разлог), а добричлии са гости на шампиона Марек Юнион Ивкони. Срещите са следващия петък (14 февруари) от 18,00 часа.
Добруджа 07 започна двубоя по великолепен начин и държеше преднина от няколко точки през цялата първа част. Възпитаниците на Мирослав Живков обаче бяха близо да допуснат сензационен обрат в самия й край, когато домакините съумяха да изравнят при 24:24, след като отстъпваха с 19:24. Отлична серия на сервис направи Ивайло Стефанов. В последвалите разигравания точка за точка отборът от Добрич пропиля още няколко шанса да затвори гейма, а един имаше и за ЦСКА. В крайна сметка добруджанци стигнаха до успеха в първата част с 29:27.
Последваха два много силни гейма за ЦСКА, като Ивайло Стефанов и компания повишиха концентрацията си в посрещане и нападение, а и сервисът им стана по-ефективен. С добра серия се отчете Георги Сеганов. За Добруджа 07 пък спореше играта през центъра и Георги Чалъков и Светослав Арнаудов завършиха двубоя с общо 25 точки и съответно 78% и 90% ефективност в атака.
В четвъртата част ЦСКА отново държеше инициативата, но в края позволи отпускане, което можеше и да вкара срещата в тайбрек, след като Добруджа 07 взе три поредни точки и намали от 20:24 до 23:24. В крайна сметка блок-аут на Милен Илиев сложи точка на спора.
Най-полезни за "червените" станаха опитният капитан Ивайло Стефанов и Милен Илиев, които  реализираха по 19 точки за победата. За тима на Добруджа Калоян Канев завърши с 15 точки.
Утре двата тима ще се срещнат отново, но на добруджанска земя. От 18 часа в зала "Добротица" волейболистите на Добруджа 07 посрещат ЦСКА в четвъртфинален мач от турнира за Купата на България.
Съставът на Добруджа 07: Христо Енков 2, Калоян Канев 15, Димитър Иванов 4, Йован Чулафич 8, Георги Чалъков 8, Светослав Арнаудов 12 - Христо Христов-либеро (Петър Милушев, Михаил Стоев 5, Илия Петков, Жулиен Георгиев 2, Стефан Стоянов).

ВОЛЕЙБОЛИСТИТЕ НА ДОБРУДЖА 07 ЗАГУБИХА ОТ ЦСКА С 3:1 В СУПЕРЛИГАТА | 0 брой коментари | Регистрация