2024-04-19 @ 00:29 EEST
НОВАКЪТ ДОБРУДЖА 07 ЗАВЪРШИ ШЕСТИ СРЕД ГИГАНТИТЕ В СУПЕРЛИГАТА
СпортДобричлии изхвърлиха Пирин от плейофите пред близо 1000 зрители, ще срещнат Левски Бол в следващата фаза на шампионата

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) завършиха на шесто място в НВЛ "Бачково"- изворна вода след срещите от редовния сезон. Това стана след драматичен успех над Пирин (Разлог) с 3:2 (25:12, 34:36, 21:25, 25:22, 15:9) пред близо 1000 зрители в зала Добротица, информират от пресцентъра на клуба. След загубата гостите отпаднаха от плейофите, а добричлии ще срещнат Левски Бол. В първия гейм домакините бяха пълни господари на терена и заслужено набързо го затвориха в своя полза. Последва инфарктна част, в която гостите бяха напред с 23:19, но възпитаниците на Мирослав Живков изравниха при 24:24 и започна надхитрянето, което завърши в полза на Пирин при 36:34. Спечеленият гейм вдъхна увереност в играта на тима от Разлог, който спечели третата част. В началото на четвъртия гейм главният рефер Александър Виналиев показа жълти картони на Катранжиев и Калоян Канев заради размяна на реплики. Играта на домакините потръгна, а това им даде възможност да изпратят мача в тайбрек след 25:22. В заключителната част Добружда 07 стартира уверено. При 8:5 добричии спечелиха разиграването, но Розалин Пенчев реагира бурно на отсъждане на главния рефер и отнесе червен картон. След решението на арбитъра Добруджа 07 получи още една точка, а авансът им бе достатъчен, за да триуфират в края на срещата.

НОВАКЪТ ДОБРУДЖА 07 ЗАВЪРШИ ШЕСТИ СРЕД ГИГАНТИТЕ В СУПЕРЛИГАТА | 0 брой коментари | Регистрация