2024-04-25 @ 22:14 EEST
Лудогорец взе крехък аванс от Литекс в здрав сблъсък
Спортludogorec.JPGЛудогорец спечели с 2:1 гостуването на Литекс в първата среща от 1/4-финалите за Купата на България. Реваншът в Разград е на 2 април (сряда), а още следващата неделя шампионите и "оранжевите" ще имат трети сблъсък за три седмици. На 23 март Литекс гостува в Разград за първенство, след като миналата неделя шампионатната среща в Ловеч завърши 0:0.

Днешният сблъсък обаче беше спечелен от Лудогорец, който се вдигна след приземяването от Валенсия - загубата с 0:3 за Лига Европа в четвъртък. За гостуването в Ловеч наставникът на шампионите Стойчо Стоев даде почивка на доста от основните си футболисти, но и с променен състав момчетата му не го разочароваха и взеха крехък аванс преди реванша на 2 април.

Мачът в Ловеч стартира отлично за Лудогорец. В 13-ата минута Христо Златински откри, а в 25-ата Козмин Моци удвои. И двамата не играха срещу Валенсия поради наказания, но тази вечер започнаха титуляри. Както при гола на Златински, така и при този на Моци вина носеше вратарят на Литекс Евгени Александров. Стражът не се намеси убедително и в двете ситуации и Литекс изоставаше с 0:2. В 70-ата минута резервата Мирослав Манолов намали на 1:2, което остана непроменено до последния съдийски сигнал на Никола Попов. Реферът имаше доста работа, тъй като се получи здрав сблъсък между Лудогорец и Литекс, като и двата отбора много искаха да стигнат до победата. Тя обаче е за разградчани, които в четвъртък предстои да гостуват на Валенсия за реванша от 1/8-финалите в Лига Европа, след което в неделя приемат Литекс.

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ 1:2
0:1 Христо Златински (13), 0:2 Козмин Моци (25), 1:2 Мирослав Манолов (70)

ЛИТЕКС: 30.Евгени Александров, 13.Васил Божиков (к) (62-23.Иван Горанов), 5.Николай Бодуров, 22.Пламен Николов, 16.Страхил Попов, 10.Юрген Джазула (61-11.Мирослав Манолов), 24.Петър Златинов, 21.Александър Цветков, 70.Данило Асприля, 14.Армандо Ваюши (81-8.Том), 9.Уилмар Джордан
Резерви: 26.Илко Пиргов, 18.Илия Миланов, 23.Иван Горанов, 33.Джемал Берберович, 88.Никола Колев, 8.Том, 11.Мирослав Манолов
Треньор: Златомир Загорчич

ludogorec.JPG
ЛУДОГОРЕЦ:
91.Иван Чворович, 20.Шоко, 27.Козмин Моци, 15.Александър Александров, 77.Витиня, 8.Фабио Ешпиньо, 23.Христо Златински (к), 10.Себастиан Ернандес (57-18.Светослав Дяков), 17.Даниел Абало, 95.Йерун Луму (71-7.Михаил Александров), 11.Жуниор Кишада (84-99.Мишел Платини)
Резерви: 21.Владислав Стоянов, 55.Георги Терзиев, 80.Жуниор Кайсара, 18.Светослав Дяков, 7.Михаил Александров, 14.Мичел Бургзорг, 99.Мишел Платини
Треньор: Стойчо Стоев