2024-04-18 @ 19:19 EEST
Александър Костадинов донесе втора европейска титла на България
Спорт Александър Костадинов спечели най-голямото си отличие при мъжете, като триумфира с европейската титла по борба, класически стил.

След 4 победи на финала двукратният световен шампион за юноши бе безапелационен срещу молдовеца Виктор Чиобану, пети от Евро 2013, като го победи с технически туш - 11:0. През този сезон Костадинов стана и носител на златния пояс на "Никола Петров". В кариерата си досега има сребро и два бронзови медала от европейски първенства.

Това е втора титла за България от шампионата във Вантаа, Финландия, след като преди ден Станка Златева за шести път в кариерата си стана шампионка.

По-късно тази вечер на тепиха излиза за златото и Любомир Димитров в кат. тежка до 130 кг. Негов съперник ще е класният турчин Риза Каялп, трети от олимпийските игри Лондон 2012, европейски шампион за 2013 и втори от световното през миналата година.

До момента борците ни са спечелили 9 медала от Финландия, а утре е финалният ден на надпреварата.  bgnes.com

Александър Костадинов донесе втора европейска титла на България | 0 брой коментари | Регистрация