2024-04-20 @ 09:20 EEST
СпортСъстезателката на Добруджа 99 Радосвета Симеонова донесе единственият медал за България на Балканиадата по спортно ходене в Балчик. Националката спечели бронзово отличие при жените на дистанцията от 20 километра. Добричлийката финишира за 1.55:20 часа, като с това тя подобри с 43 секунди времето, с което стана републиканска шампионка на същото трасе.

Радосвета подобри и класирането си от преди година, когато зае четвърта позиция в първенството на полуострова. Българката бе изпреварена само от две гъркини. Златото стана притежание на Деспоина Запуниду, която финишира с време от 1.34:56 часа. Нейната сънародничка Антигони Дризмпиоти завърши втора с  1.36:04 часа. Другата добричлийка Станислава Петрова стана пета в същата възрастова група с време от 2.12:30 часа. При юношите Николай Минков се класира шести в дисциплината 10 км спортно ходене с време 52:42. Отборен шампион е Румъния, следван от Турция и Гърция. България завърши на пето място.

АТЛЕТКА ОТ ДОБРИЧ СПЕЧЕЛИ МЕДАЛ ЗА БЪЛГАРИЯ НА БАЛКАНИАДАТА ПО СПОРТНО ХОДЕНЕ В БАЛЧИК | 0 брой коментари | Регистрация