2024-04-19 @ 00:03 EEST
ДОБРУДЖА ЗАГУБИ ОТ ХАСКОВО С 1:0
СпортОтборът на Добруджа загуби с 1:0 при гостуването си на Хасково-2009 в двубой от 21-ия кръг на „Б“ футболна група.  Възпитаниците на Светослав Тодоров бяха по-активният отбор на терена и могат да съжаляват, че пропуснаха отлична възможност да продължат успешната си серия във втория ешелон.

В 41-ата минута "жълто-зелените" можеха да поведат в резултата. Те получиха правото да изпълнят дузпа, но капитанът на тима Симеон Симеонов не успя да преодолее от бялата точка стража на домакините Емил Данчев.

Две минути след подновяване на играта домакините стигнаха до гол. Александър Конов не се намеси убедително при едно центриране от фаул, топката попадна у Хубенов, който я прати в мрежата на "жълто-зелените" - 1:0. Добруджанци имаха своите шансове да изравнят, но Детелин Димитров и Ивелин Василев пропуснаха от изгодни позиции.

След този кръг Добруджа остава на трето място във временното класиране с актив от 35 точки, а отборът на Хасково е втори с 40. Лидер в групата е Марек (Дупница) с 49 точки. В следващия кръг, който е на 26 април, добричлии приемат Дунав на стадион "Дружба". Русенци се борят за оцеляване във втория ешелон, а в отбора от крайдунавския град играят двама от най-добрите футболисти, излезли от детско-юношеската школа на Добруджа в последните години - Ивайло Лазаров и Кристиян Петков.